מטען אותר בתחנת אוטובוס בשומרון, אין נפגעים

חבלני משמר הגבול הוזעקו לטרמפיאדה סמוך ליישוב רחלים לאחר שאזרח שיצא לריצת בוקר דיווח כי זיהה חפץ חשוד במקום. החפץ התגלה כמטען חבלה שהוטמן במקום, הוא נוטרל כעבור זמן קצר ללא נפגעים

הטרמפיאדה בשומרון, הבוקר (חדשות 2)

חבלני משמר הגבול הוזעקו הבוקר (שישי) לצומת רחלים שבשומרון לאחר שאזרח דיווח כי זיהה במקום חפץ חשוד. לאחר שהגיעו לזירה כוחות הביטחון הם סגרו את הצומת הממוקמת בכביש 60 ונטרלו את שהתגלה כמטען חבלה רב עוצמה שהוטמן במקום ועלול היה לגרום לנזק רב ולנפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את מטען החבלה זיהה בשעות הבוקר המוקדמות תושב היישוב פדואל שיצא לריצה עם חבריו, הוא דיווח על כך לכוחות הביטחון שמיהרו להגיע לזירה. בין הראשונים להגיע היה רבש"צ (רכז ביטחון שוטף צבאי) של היישוב רחלים שסייע לכוחות לאתר את המקור לדיווח.

"האירוע הזה כמו לצערנו אירועים רבים נוספים מוכיחים את חיונות וחשיבות פעילות הרבשצ"ים בשטח", אמר הבוקר ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, וזאת על רקע הכוונה לצמצם בפעילות רכזי הביטחון.

מסיקה הוסיף כי "הגזירה שניחתה לקיצוץ בתקני רבש"צים בכל הארץ ובפרט בשומרון מהווה סכנת חיים ממשית לתושבים ויש להסיר אותה למען בטחון תושבי מדינת ישראל. הקיצוץ צריך להיות בשמנת לא בצרכי הביטחון הבסיסיים".

בהכנת הידיעה השתתפו יוסי זילברמן ומתן חצרוני.