יוניפי"ל מאשים: ישראל ירתה ללבנון פצצות מצרר

ועדה משותפת של כוח יוניפי"ל וצבא לבנון טוענת כי צה"ל השתמש בפצצות מצרר בתגובה להפעלת המטענים בגדר הגבול ביום חמישי האחרון. לפי הדיווח ב"דיילי סטאר" הלבנוני, צוות חקירה שנשלח לשטח זיהה 10 מקורים שנפגעו בהפגזה הישראלית ואסף עדויות לשימוש בנשק

הפגזה של צה"ל בלבנון. ארכיון (רויטרס)

כוח יוניפי"ל בלבנון טוען כי ישראל השתמשה בפצצות מצרר בתגובה לפיצוץ המטענים סמוך לגדר הגבול בידי חיזבאללה - כך מדווח היום (חמישי) העיתון הלבנוני "דיילי סטאר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח, ההאשמה נגד ישראל על שימוש בנשק, האסור לפי האמנה הבינלאומית, הגיעה בעקבות חקירה שביצעה ועדה משותפת של צבא לבנון ויוניפי"ל ואיסוף ממצאים מהשטח.

מקור ביטחוני אמר ל"דיילי סטאר" כי הצוות זיהה את אזורי השיגור של פגזי הארטילריה, כמו גם 10 אזורים שנפגעו בהפגזה לעבר חוות שבאע הסמוכות לגבול.

ביום חמישי האחרון שני חיילים נפצעו באורח קל לאחר שמטען הופעל לעבר סיור של צה"ל. החיילים פונו לבית החולים רמב"ם לקבלת טיפול רפואי. כחצי שעה לאחר האירוע, התפוצץ מטען בגדר הגבול. בחיזבאללה מיהרו לקחת אחריות לאירועים וצה"ל הגיב בירי ארטילרי לעבר מטרות של הארגון בלבנון.

שני חיילים נפצעו קל ופונו (חדשות 2)

האו"ם: "נחקור את האירועים"

בעקבות האירועים, שיגר סגנו של מזכ"ל חיזבאללה נסראללה איום לעבר ישראל. "אנו מוכנים ועינינו פקוחות, האויב יודע שנגיב לכל פעולה בזמן המתאים", אמר שייח' נעים קאסם
קאסם הדגיש כי כוחות חיזבאללה עומדים על המשמר והוסיף: "ההתנגדות היא כלי שאנו משתמשים בו בעיתוי המתאים לנו".

אמש הודיע דובר האו"ם סטפן דג'ונריק, מטעמו של המזכ"ל באן קי מון, גינה את התקיפה שבמהלכה נפצעו שני חיילי צה"ל. בהודעת הגינוי שפרסם הדובר נטען כי פיצוץ המטען מהווה הפרה בוטה של הסכם הפסקת האש שהושג בתום מלחמת לבנון השנייה, וכי כוח יוניפי"ל הפועל מטעם האו"ם באזור יחקור את האירוע על הגבול. במסגרת הודעתו קרא הדובר לשני הצדדים, לישראל וללבנון לנהוג באיפוק ו"לחדול ממעשים שאינם תורמים לשמירת הייציבות באזור".