"הפתעה" בשניצל של חיילי כיפת ברזל

הורים וחיילים בסוללת כיפת ברזל זועמים לאחר שעכבר התגלה בשקית שניצלים קפואים שהובאה לחיילים. "ראיתי את זה והרגשתי זוועה – זה יכול להביא מחלות", סיפרה אם לאחד הלוחמים. בצה"ל ננקטו צעדים תברואתיים בעקבות האירוע: "המקרה מוכר ומטופל"

"הפתעה" לא נעימה

חיילים שמשרתים בסוללת כיפת ברזל וקיבלו חבילות מזון קפואות של שניצלים, נדהמו לגלות באחת האריזות עכבר בין השניצלים. הם הזדעזעו ממה שראו, צילמו, והעבירו למפקדיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העכבר התגלה במטבח בימים האחרונים והתמונה הועברה לחיילים מפלוגות אחרות של כיפת ברזל, שהביעו זעם על כך. "זה לא הגיוני שזה האוכל שמביאים, מישהו צריך לעשות פה בירור רציני איך זה קרה כי זה מביא מחלות", אמר אחד מהם. "אנחנו מיירטים רקטות ומקבלים כמתנת תודה עכבר".

אם לאחד הלוחמים אמרה כי הפלוגה שבה אירע המקרה יחסית מסודרת מבחינת תנאי השדה. "ראיתי את זה והרגשתי זוועה", סיפרה לחדשות 2 Online. "הבן שלי אמר לי שהוא לא רוצה לחשוב על מה אולי הוא אכל בעבר, פשוט לא הגיוני שזה יקרה - זה מסוכן מאוד מבחינת מחלות".

"המינימום זה שיהיה להם מזון סביר"

היא הביעה אי שביעות רצון גם מרמת האוכל שמוגש לחיילים. "האוכל שלהם הוא על הפנים אבל הם לא מקטרים כי יש להם אהבה לתפקיד ולגדוד, אבל המינימום זה שיהיה להם מזון סביר שלא אכל אותו קודם עכבר".

"מדובר ביחידה שבה מתגוררים החיילים בתנאי שדה ולא במחנות קבע ולכן מתבצעות ביקורות תברואה תכופות", אמר גורם צבאי בתגובה למקרה. "לאחר גילוי המקרה ננקטו צעדים תברואתיים על מנת למנוע הישנות מקרים דומית בעתיד".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "המקרה מוכר ומטופל על ידי הגורמים הרלוונטיים".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv