חיזבאללה: מוכנים למאבק בישראל

התקרית בהר דב שבה נפצעו קל שני חיילי צה"ל מפיצוץ מטען מביאה את בכירי הארגון לצאת בהצהרות לוחמניות. "ההתנגדות תגיב בזמן ובמקום שיתאים לה", אמר סגנו של נסראללה, שייח' נעים קאסם. "עינינו פקוחות"

חיזבאללה: מוכנים למאבק בישראל (פלאש 90)

שעות לאחר פציעתם של שני חיילי צה"ל מפיצוץ שני מטענים בגבול הצפון, סגנו של מזכ"ל חיזבאללה נסראללה משגר איום לעבר ישראל: "אנו מוכנים ועינינו פקוחות, האויב יודע שנגיב לכל פעולה בזמן המתאים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לכלי תקשורת לבנוני אמר הערב שייח' נעים קאסם כי "המטענים פוצצו בהתבסס על תנועת כוחות האויב". קאסם הדגיש כי כוחות חיזבאללה עומדים על המשמר והוסיף: "ההתנגדות היא כלי שאנו משתמשים בו בעיתוי המתאים לנו".

מוקדם יותר היום קיבל עליו ארגון חיזבאללה אחריות להנחת ופיצוץ מטעני החבלה. בארגון הטרור הלבנוני טענו כי הפעלת המטענים בוצעה כנקמה על מותו של חסן חיידר, פעיל הארגון שנהרג בתחילת החודש שעבר בעת שעסק בנטרול מוקש ישראלי בלבנון.

אזור התקרית בגבול לבנון

שני חיילים נפצעו קל

"חיזבאללה הוא האחראי להנחת המטענים והפעלתם היום ולכן יעדיו הותקפו", אמר בעקבות התקרית שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. "יש כאן תופעה של מדינה בתוך מדינה, ואנו רואים גם בממשלת לבנון אחראית לאירוע".

בתקרית שאירעה בשעות הצהריים נפצעו שני חיילי צה"ל באורח קל לאחר שמטען הופעל לעבר סיור של צה"ל. החיילים קיבלו טיפול רפואי במקום ולאחר פונו לבית החולים רמב"ם לקבלת טיפול רפואי.

פינוי הנפגעים

"הגיעו שני חיילים עם פגיעת רסיסים בגפיים מצבם מוגדר קל, אחד מהם יגיע לחדר ניתוח להוצאת רסיס ולאחר מכן שניהם יתקבלו למחלקה האורתופדית להמשך מעקב", עדכן ד"ר האני באחוס מנהל יחידת הטראומה בבית החולים רמב"ם. "שניהם בהכרה מלאה, יציבים לחלוטין".

בתחילת השבוע פתח כוח צה"ל באש לעבר חולייה של חשודים שחצתה את קו הגבול וחדרה לשטח ישראל באזור הר דב. כלי תקשורת ערביים דיווחו כי בתקרית אז באזור חוות שבעא נפצע אזרח לבנוני מאש צה"ל. לא היו נפגעים בקרב החיילים.