הסלפי המרגש של פצוע הצנחנים

לוחם סיירת צנחנים שנפצע במהלך מבצע "צוק איתן" זכה אתמול למזכרת מיוחדת במינה. במהלך ערב הוקרה לפצועי המבצע, הוא פנה לרמטכ"ל בני גנץ וזכה להנציח את המפגש עמו בתמונת סלפי. "הוא מיד הסכים, זו תחושה טובה", סיפר הלוחם לחבריו

הפתיע בסלפי. הרמטכ"ל בני גנץ (שמואל ליינר)

אחד מפצועי מבצע "צוק איתן" לקח איתו מזכרת יוצאת דופן מאירוע ההצדעה שנערך אמש לחיילים שנפגעו במערכה: תמונה משותפת יחד עם החייל מספר 1, הלא הוא הרמטכ"ל בני גנץ. את תמונת הסלפי, אגב, צילם גנץ בעצמו. "ביקשתי ממנו להצטלם איתי והוא מיד הסכים", סיפר הלוחם לחבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל, שמואל ליינר בן 19 מהישוב יצהר, נפצע בשבוע הראשון של הלחימה במהלך היתקלות עם מחבלים באזור חאן יונס. את עיקר הפגיעה ספג ליינר ברגלו השמאלית מקליעים ורסיסים שפגעו בה, ובעקבותיה הוא עובר כעת תהליך שיקום בבית החולים תל השומר.

במהלך אירוע הצדעה שנערך אמש לכבוד הגופים שסייעו ללוחמים, פגש ליינר במפקדו העליון - רב אלוף בני גנץ, שעבר בין הפצועים. "ביקשתי שיצלם אותנו והוא פשוט הסכים", מספר ליינר. "זאת מזכרת נחמדה ותחושה טובה שכל כך הרבה אנשים איתך".

"בפועלכם כתבתם סיפורי גבורה רבים" (שמואל ליינר)

בין שאר הסיפורים שהוצגו במהלך הערב היה גם סיפורו של לוחם יחידת "עוקץ" שחולץ בידי חברו מיחידת 669, וגם זה של רופא קרבי שהמשיך לטפל בפצועים בשטח למרות שנפגע בעצמו. "בפועלכם כתבתם סיפורי גבורה רבים, ואני משוכנע שעל חלקם צה"ל ימשיך ויגדל עוד דורות של לוחמים ושל מפקדים", אמר רא"ל גנץ למשתתפי האירוע. "כל זאת עשיתם תוך שיתוף פעולה חסר תקדים, לוחמים ביבשה, באוויר ובים, מפקדים הצועדים בראש הכוח ומובילים את פקודיהם - מבינים את חשיבות המשימה ונושאים יחד באחריות ובכובד המשימה".

יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר (משמאל)

באירוע נכחו מנכ"ל ארגון נכי צה"ל, תא"ל במילואים חיים רונן ויו"ר מחוז השפלה, דני בן אבו שקיבלו מידיו של הרמטכ"ל גנץ תעודת הוקרה ליו"ר הארגון חיים בר. "בשם צבא הגנה לישראל, מפקדיו וחייליו",  נכתב בתעודה המהודרת, "אני מתכבד להביע את הערכתי ואת הוקרתי לפועלך למען נפגעי צה"ל כולם ונפגעי מערכת "צוק איתן" בפרט. אתה ואנשיך עומדים לצידם של נפגעי צה"ל ברגעים הקשים, מלווים אותם במקצועיות וברגישות ונותנים להם את התמיכה הדרושה בכל ימות השנה. המעטפת המחבקת שיצרתם עבורם מחזקת ומעניקה להם כוחות בהתמודדותם".