רה"מ מינה מתאם שבויים ונעדרים חדש: אלוף-משנה ליאור לוטן

לוטן, יחליף את דוד מידן שפרש לבקשתו מהתפקיד. "אני רואה בתפקיד אתגר גדול ומודה לראש הממשלה על האמון", אמר לוטן בעקבות המינוי. נתניהו בירך אותו על "התנדבותו למלא את התפקיד"

אורון שאול (מימין) והדר גולדין ז"ל

לקראת עסקה עם חמאס? ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה היום (שלישי) את אלוף-משנה ליאור לוטן לתפקיד המתאם לענייני שבויים ונעדרים. לוטן יחליף את דוד מידן שפרש לבקשתו מהתפקיד, שאותו מילא בהתנדבות. בשלוש השנים שבהן מילא את התפקיד היה מידן שותף למשא ומתן לשחרורו של גלעד שליט. "אני רואה בתפקיד אתגר גדול ומודה לראש הממשלה על האמון", אמר לוטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל מחויבת להשבת נעדריה הביתה", אמר נתניהו. "אני מבקש להודות לדוד מידן על האופן המסור והמקצועי שבו מילא את תפקידו, ומברך את ליאור לוטן על התנדבותו למלא את התפקיד".

אלוף-משנה ליאור לוטן (חדשות 2)

דוד מידן עצמו הודה לראש הממשלה "על הגיבוי והאמון" והוסיף "יישר כוח לליאור במילוי המשימה הרגישה והחשובה".  בחודש אוגוסט האחרון ביקר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בבית משפחתו של לוחם גולני סמל ראשון אורון שאול ז"ל בפוריה עילית. שאול, חלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע, נפל בתקרית הנגמ"ש שאירעה במהלך מבצע "צוק איתן".

"ברור לנו שגופתו של אורון נמצאת בידי חמאס, ואנו עושים את כל המאמצים להשיבה", הבהיר שר הביטחון לבני משפחתו של אורון. "אנחנו מחויבים להביא את אורון לקבר ישראל. לא ננוח ולא נשקוט עד שזה יקרה, ואנחנו עוסקים בכך ומחויבים לכך".

"למרבה הצער אנחנו מנוסים במקרים כאלו", הוסיף השר יעלון, "ולצערי פגשתי בכך גם במהלך שירותי הצבאי. אנחנו נקפיד לעדכן אתכם בכל התפתחות, והדלת שלי פתוחה בפניכם לכל שאלה. ראש הממשלה ואני פועלים ברמה המדינית כדי שזה יקרה".