חיזבאללה: עומדים מאחורי המטענים בגבול; צה"ל תקף יעדים

אחרי האירוע בו נפצעו שני חיילים קל בפיצוץ מטען באזור הר דב, עוד תקרית התרחשה בגזרה כשמטען נוסף התפוצץ בגזרה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. חיזבאללה נטל אחריות לאירועים ובצה"ל תקפו שני יעדים של הארגון בדרום לבנון

כחצי שעה אחרי התקרית בה נפצעו שני חיילי צה"ל בפיצוץ מטען באזור הר דב - מטען נוסף התפוצץ בגבול הצפון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בחיזבאללה לקחו אחריות על המטענים בגבול וצה"ל הגיב בירי ארטילרי לעבר שני יעדים של הארגון בדרום לבנון.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בארגון הטרור הלבנוני טענו כי הפעלת המטענים בוצעה כנקמה על מותו של חסן חיידר, פעיל הארגון שנהרג בתחילת החודש שעבר בעת שעסק בניטרול מוקש ישראלי בלבנון.

"חיזבאללה הוא האחראי להנחת המטענים והפעלתם היום ולכן יעדיו הותקפו", אמר בעקבות התקרית שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. "יש כאן תופעה של מדינה בתוך מדינה, ואנו רואים גם בממשלת לבנון אחראית לאירוע".

האזור בו התרחשו התקריות משמש כציר מעבר וסמוך לאזור מחלוקת בין לבנון לחיזבאללה. בהתאם לנוהל בתקריות מעין אלה, הונחו החקלאים הישראלים להתרחק מהגדר. בעקבות התקרית אומרים היום גורמים בישראל כי בתקופה האחרונה תוגברה הפעילות בגזרה, וזאת מתוך הבנה כי גורמים עוינים ינסו להוציא לפועל פיגועים.

"צה"ל רואה באירוע זה הפרה בוטה ואלימה של ריבונות ישראל ורואה בממשלת לבנון ובארגון הטרור חיזבאללה אחראיים לכל ניסיון פגיעה בחיילי ובתושבי מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל בתגובה לאירועים. "צה"ל שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך ובכל זמן שיראה לנכון כדי להגן על תושבי מדינת ישראל".

עוד תקרית בגדר הגבול

בתקרית שאירעה בשעות הצהריים נפצעו שני חיילי צה"ל באורח קל לאחר שמטען הופעל לעבר סיור של צה"ל. החיילים קיבלו טיפול רפואי במקום ולאחר פונו לבית החולים רמב"ם לקבלת טיפול רפואי.

"הגיעו שני חיילים עם פגיעת רסיסים בגפיים מצבם מוגדר קל, אחד מהם יגיע לחדר ניתוח להוצאת רסיס ולאחר מכן שניהם יתקבלו למחלקה האורתופדית להמשך מעקב", עדכן ד"ר האני באחוס מנהל יחידת הטראומה בבית החולים רמב"ם. "שניהם בהכרה מלאה, יציבים לחלוטין".

בתחילת השבוע פתח כוח צה"ל באש לעבר חולייה של חשודים שחצתה את קו הגבול וחדרה לשטח ישראל באזור הר דב. כלי תקשורת ערביים דיווחו כי בתקרית אז באזור חוות שבעא נפצע אזרח לבנוני מאש צה"ל. לא היו נפגעים בקרב החיילים.