שני חיילים נפצעו קל בפיצוץ מטען בגבול לבנון

שני חיילי צה"ל נפגעו קל בפיצוץ מטען חבלה סמוך לגדר הגבול בגזרת הר דב. בתגובה, פתחו כוחות צה"ל בירי פגזים לעבר מטרות בשטח לבנון. כלי תקשורת ערביים מדווחים כי המטען הופעל לעבר רכב משוריין של צה"ל‎

שני חיילי צה"ל נפצעו באורח קל בפיצוץ מטען שאירע היום (שלישי) באזור הר דב סמוך לגבול לבנון. כלי תקשורת בלבנון דיווחו כי המטען הופעל סמוך למשוריין של צה"ל. החיילים קיבלו טיפול רפואי במקום והאירוע נמצא בבדיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הצהריים דיווח ערוץ הטלוויזיה הלבנוני אל-מיאדין על קול נפץ עז שנשמע בחוות שבעא, סמוך לגבול, ועשן המיתמר באזור. לפי הדיווחים, צה"ל השיב בירי ארטילרי לעבר מטרות בשטח לבנון.

בתחילת השבוע פתח כוח צה"ל באש לעבר חולייה של חשודים שחצתה את קו הגבול וחדרה לשטח ישראל באזור הר דב. כלי תקשורת ערביים דיווחו כי בתקרית אז באזור חוות שבעא נפצע אזרח לבנוני מאש צה"ל. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

הפצועים קיבלו טיפול רפואי

"הכוח פתח בירי נשק קל שממנו ככל הנראה נפגע אחד החשודים", נמסר אז מדובר צה"ל. "החולייה נמלטה צפונה שטח לבנון. נסיבות האירוע נבדקות". על פי הדיווחים בלבנון, האזרח נפצע כאשר צה"ל ירה לעבר עמדה של צבא לבנון באזור חוות שבעא, וצבא לבנון השיב אש לעבר מקור הירי.

בחודש שעבר: מל"ט ישראלי התרסק באזור מרג' עיון

לפני כשבועיים התרסק מל"ט ישראלי בשמי לבנון. תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר, דווחה כי כלי הטייס, שחג לכאורה מעל שמי דרום לבנון, התרסק סמוך לעיירה מרג' עיון הסמוכה לגבול עם ישראל. בצה"ל אישרו אז כי כלי הטיס התרסק, וטענו כי מדובר בתקלה טכנית.

בדיווח באתר האינטרנט של תחנת הטלוויזיה הלבנונית נטען כי חיילים של צבא לבנון אספו את שברי כלי הטיס. בדובר צה"ל אישרו כי כלי טיס ישראלי התרסק בשטח לבנון ומסרו בתגובה: "במהלך פעילות ביטחון שוטף שהתבצעה במרחב גבול לבנון נפל כלי טיס זעיר ללא טייס שביצע משימת סיור לאורך הגבול. כלי הטיס נפל כתוצאה מתקלה טכנית. נסיבות האירוע מתוחקרות".