אסירה בכלא נווה תרצה נשלחה לבידוד: "אני דאע"ש"

פלסטינית שמרצה מאסר בכלא נווה תרצה נשלחה לבידוד, לאחר שלטענת סוהרים התבטאה בשבח ארגון הטרור הקיצוני. גורם שמעורה במקרה טוען כי אמרה: "שדאע"ש יבואו וייקחו את כל מדינת ישראל", אך היא מבהירה שאינה טרוריסטית. שב"ס: ייפתח הליך משמעתי נגדה

ארגון דאע"ש, ארכיון (AP)

פרסום ראשון: אסירה פלסטינית בת 29, שמרצה מאסר מזה 8 שנים על מעורבות ברצח בעלה על רקע כבוד המשפחה, נשלחה שלשום (ראשון) לבידוד וצפויה להישפט, זאת לאחר שבמהלך יום כיפור בעת שיחה עם אסירות שבחה את ארגון המדינה האסלאמית - דאע"ש, כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך יום שבת, יום הכיפורים, אמרה האסירה בשיחה שגרתית "אני דאע"ש, אני דאע"ש", וביצעה תנועות גוף המדמות דקירה, כך על פי גורמים המעורים בפרטי המקרה. האסירה, שמרצה מאסר בכלא נווה תרצה, הועברה לבידוד לאחר שהמקרה הובא לידיעת הסגל. לדברי גורם אחר, היא אף ציינה: "שדאע"ש יבוא וייקח את כל מדינת ישראל".

"זה היה בבדיחות הדעת, ברגע של צחוק ובלי כל כוונה לעבור עבירת משמעת או עבירת ביטחון", אמרה האסירה למקורביה לאחר המקרה. "אין לי שום עניין בטרור ושום קשר לטרור".

עם זאת, בשירות בתי הסוהר לא התייחסו להתבטאות כבדיחה, והאסירה שנשלחה לבידוד ממתינה למשפטה שצפוי להיערך היום. האסירות שאיתה בתא לא ידעו תחילה מדוע נלקחה, עד שהדבר נודע - והפך לשיחת היום בכלא.

"אין לה שום קשר לטרור"

עו"ד משה שוחטמן, המייצג את האסירה, זעם על התנהלות שב"ס: "מדובר בהיסטריה מיותרת. לא יעלה על הדעת שהתבטאות שנאמרה בבדיחות וללא כל כוונה ממשית תהפוך לאישום מופרך של תמיכה או אהדה של ארגון הטרור הקיצוני".

לדבריו, "מדובר באסירה שעל פי כל הדוחות הסוציאלים שלה הינה אסירה חיובית ומתפקדת. על אף היותה פלסטינית בכלא ישראלי, השתלבה והפנימה את אורחות הכלא. אין לה קשר או רקע לטרור. נעשה לה כאן עוול ואני מצפה משירות בתי הסוהר שיפעיל שיקול דעת ויימנע מהליכים משמעתיים או אחרים נגדה".

בשירות בתי הסוהר אישרו את פרטי המקרה ואמרו כי "לאחר שמידע בנושא הועבר לפיקוד הכלא היא הועברה להפרדה עד לבירור משמעתי של המקרה, ויבוצעו נגדה הליכים משמעתיים".