הרמטכ"ל העניק צל"ש לשייטת 13

פרסום ראשון: בטקס מיוחד בבסיס היחידה בעתלית העניק הרמטכ"ל גנץ את האות ליחידת הקומנדו הימי בזכות שורה של מבצעים חשאיים מעבר לקווי האויב. גורם צבאי: המבצעים סייעו למנוע הצטיידות ארגונים שונים באמל"ח

כבוד לקומנדו הימי: הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ העניק לשייטת 13 ציון לשבח, וזאת בזכות רצץ של מבצעים חשאיים ופורצי דרך שהוציאה היחידה לפועל במהלך שנתיים האחרונות מעבר לקווי האויב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לא מדובר בפעולות שקיימה יחידת הקומנדו הימי במהלך מבצע "צוק איתן" אלא במבצעים שקיימו חיילי היחידה מעבר לקווי האויב - ובחלק מהמקרים אף הרחק מאוד משטח מדינת ישראל. על פי גורם צבאי, המבצעים בזכותם קיבלה היחידה צל"ש התקיימו במספר מדינות זרות ועסקו בחלקם בניסיונות של מדינות וארגונים שונים להתעצם ולהצטייד באמצעי לחימה שונים ומיוחדים.

מבצעים חשאיים מעבר לקווי האויב (דובר צה"ל)

האות הוענק אתמול בטקס מיוחד שהתקיים בבסיס השייטת בעתלית בנוכחות הרמטכ"ל, מפקד חיל הים, חברי פורום המטה הכללי ומפקדי השייטת ולוחמיה.

"מה שמאפיין את השייטת הוא היוזמה המבצעית", אמר הרמטכ"ל גנץ במעמד הענקת האות. "השייטת לא בוחלת בשום משימה ומחפשת איך להשפיע ולהיות מעורבת. לוחמיה יוזמים מבצעים חשאיים וחסויים. אני משוכנע שתמשיכו לבצע את המשימות באשר תהיינה גם בהמשך בכל אחת מהזירות".

טקס הענקת האות בבסיס השייטת (דובר צה"ל)

"הצל"ש מגיע כאות הערכה על ביצוע עשרות מבצעים במערכה שבין המלחמות", אמר מפקד חיל הים, אלוף רם רוטברג. "מבצעים פורצי דרך וייחודיים במינם, פעילות מאומצת המבוצעת לאורך תקופת זמן קצרה במספר זירות ותוך מימוש מספר מבצעים במקביל".