צה"ל ירה על חוליה שחצתה את הגבול בלבנון

תקרית חמורה בגבול הצפון: כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית באזור הר דב זיהה חולייה חוצה את הגבול ופתח לעברה באש. כלי תקשורת ערבים דיווחו כי אזרח לבנוני נפצע בתקרית. מצה"ל נמסר כי לאחר הירי נמלטה החוליה צפונה לשטח לבנון

גבול לבנון, ארכיון (רויטרס)

תקרית חמורה בגבול לבנון: כוח צה"ל פתח אחר הצהריים (ראשון) באש לעבר חולייה של חשודים שחצתה את קו הגבול וחדרה לשטח ישראל באזור הר דב. כלי תקשורת ערביים דיווחו בתקרית באזור חוות שבעא נפצע אזרח לבנוני מאש צה"ל. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכוח פתח בירי נשק קל שממנו ככל הנראה נפגע אחד החשודים", נמסר מדובר צה"ל. "החולייה נמלטה צפונה שטח לבנון. נסיבות האירוע נבדקות". על פי הדיווחים בלבנון, האזרח נפצע כאשר צה"ל ירה לעבר עמדה של צבא לבנון באזור חוות שבעא, וצבא לבנון השיב אש לעבר מקור הירי.

בחודש שעבר: מל"ט ישראלי התרסק באזור מרג' עיון

לפני כשבועיים התרסק מל"ט ישראלי בשמי לבנון. תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר, דווחה כי כלי הטייס, שחג לכאורה מעל שמי דרום לבנון, התרסק סמוך לעיירה מרג' עיון הסמוכה לגבול עם ישראל. בצה"ל אישרו אז כי כלי הטיס התרסק, וטענו כי מדובר בתקלה טכנית.

בדיווח באתר האינטרנט של תחנת הטלוויזיה הלבנונית נטען כי חיילים של צבא לבנון אספו את שברי כלי הטיס. בדובר צה"ל אישרו כי כלי טיס ישראלי התרסק בשטח לבנון ומסרו בתגובה: "במהלך פעילות ביטחון שוטף שהתבצעה במרחב גבול לבנון נפל כלי טיס זעיר ללא טייס שביצע משימת סיור לאורך הגבול. כלי הטיס נפל כתוצאה מתקלה טכנית. נסיבות האירוע מתוחקרות".

לפני חודש דווח בסוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית כי אדם אחד, ככל הנראה פעיל חיזבאללה, נהרג בפיצוץ של מתקן האזנה, שלטענתם, הטמינה ישראל סמוך לעיירה צור שבלבנון. על פי הדיווח, ככל הנראה מזל"ט ישראלי הוא שפוצץ את המתקן. בדובר צה"ל סרבו אז להתייחס לדברים.