מבוכה בגדוד: צילמו חיילות במקלחות – והפיצו

12 חיילי צה"ל נחקרו בעקבות חשיפת שני תיעודים שבהם נראות שתיים מחיילות הבסיס במקלחת. לאחרונה הוגשו כתבי אישום נגד שניים מהמעורבים מהם בגין הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות. נגד החשודים האחרים בפרשה ננקטו צעדים משמעתיים

אילוסטרציה (פלאש 90)

המשטרה הצבאית חקרה 12 חיילים בגדוד בצה"ל, בחשד למעורבות בהפצת סרטוני מלתחות של שתיים מהחיילות המשרתות עמם. באחרונה אף הוגשו כתבי אישום נגד שלושה מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה נחשפה לאחר שהסרטונים המדוברים נפוצו בקרב חיילים בבסיס. בתום חקירתם, הואשמו שניים מהמעורבים בפרשה בעבירות של פגיעה בפרטיות בגין צילום הסרטונים, כשלאחד מהם מיוחסת בנוסף גם עבירה של הטרדה מינית בגין הפצת הסרטון בקרב חיילים נוספים – עבירה שיוחסה גם לנאשם השלישי בפרשה.

ביסוס כתב האישום נגד השלושה התאפשר הודות לתיקון לחוק למניעת הטרדה מינית, שנכנס לתוקפו בחודש ינואר 2014, ולפיו פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו – מקיים את יסודות עבירת ההטרדה המינית.

שני חיילים אחרים שנחקרו בפרשה, חשודים שצפו בסרטונים יחד עם חבריהם לבסיס ואף הציגו אותם בפני חיילים אחרים. לאחר בירור הוחלט לנקוט נגדם בהליכים משמעתיים. לשני חשודים נוספים שנחשפו לסרטונים, נערכה שיחת מפקד שבה הובהר להם הפסול שבמעשיהם. נגד שישה חשודים אחרים לא נמצאו די ראיות לגיבוש תשתית ראייתית פלילית, ועל כן הוחלט לסגור את תיק החקירה נגדם. עניינם של שני חשודים נוספים יוכרע בתקופה הקרובה.

רק בחודש שעבר הוגש כתב אישום נגד חייל צה"ל, שהטריד מינית חייל שישן עמו באותו חדר, כשפרץ למקלחת בזמן שזה התרחץ וצילם אותו כשהוא עירום. הוא הואשם בעבירות של הטרדה מינית ובביצוע מעשה מגונה.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv