נאבק על חייו - ומונה למפקד סיירת הצנחנים

שבוע לפני שאמור היה להתמנות לתפקיד מפקד סיירת הצנחנים, נפצע אנושות רב סרן חגי בן ארי במבצע "צוק איתן". גם בימים אלו הוא נלחם על חייו בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, אך זה לא מנע מצה"ל למנות אותו לתפקיד. צפו בטקס המרגש ליד מיטת אשפוזו

מונה למפקד הסיירת - בעודו נאבק על חייו: רב סרן חגי בן ארי, שנפצע אנושות בחאן יונס במהלך מבצע "צוק איתן", מאושפז עדיין בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, אבל אפילו העובדה הזאת לא מנעה ממנו לקבל השבוע את תפקיד מפקד סיירת הצנחנים. קטע מתיעוד טקס מינויו פורסם באתר "ישראל היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למעשה, בן ארי היה מיועד לתפקיד עוד לפני הלחימה בעזה, אך פציעתו מנעה ממנו לקבל את המינוי בשבוע בו נפצע. מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף משנה אליעזר טולדנו, ערך את הטקס בבית החולים בנוכחות בני משפחתו וחבריו של בן ארי, צמוד למיטת אשפוזו, והעניק לו את המינוי באופן רשמי.

"אתם תסלחו לי על הרשמיות, אבל אני לא יודע לעבוד אחרת בשלב הזה. אני, חגי, רוצה לומר לך מה את שאם הייתי יכול הייתי אומר לך באותה נקודת זמן שם בחאן יונס".

בן ארי, בן 31 מהיישוב נוב בגולן, נשוי ואב לשלושה ילדים ובהם תינוקת קטנה, היה אמור להתמנות למפקד הסיירת כשבוע לאחר התקרית שבה נפצע. הוא נפגע מאש מחבלים בפאתי חאן יונס באחת ההתקלויות הראשונות של היחידה במבצע בעזה. מתחקיר האירוע עלה כי לוחמי הסיירת היו במטע, כשכדור של צלף פגע בראשו של בן ארי.

במהלך מבצע "צוק איתן" נפגעו רבים מהלוחמים רמי הדרג של גדודי הסיור בחטיבות החי"ר. רשימת נפגעי שדרת הפיקוד הבכירה כוללת את רס"ן צפריר בר אור ז"ל, סגן מפקד גדוד הסיור של גולני, סרן צביקה קפלן ז"ל, קצין האג"ם שלו, ומפקד סיירת גבעתי, רס"ן בניה שראל ז"ל. מפקד גדוד הסיור של גולני, סא"ל רועי לוי נפגע יחד עם בן ארי באורח קשה. גם סגן מפקד סיירת צנחנים נפגע, אך בניגוד ללוי ובן ארי, באורח קל.