כוננות כיפור: אלפי שוטרים ייפרסו ברחבי הארץ

למרות שאין נכון לעכשיו מידע קונקרטי על כוונות להפר את הסדר, כ-5,000 שוטרים יהיו פרוסים במהלך החג ברחבי המדינה - בעיקר בערים המעורבות וברחבת הכותל. הסיבה: היום הקדוש ביותר ליהודים וחג הקורבן יחולו השנה באותו יום

5,00 שוטרים. ארכיון (פלאש 90)

זה קורה פעם ב-33 שנים - חג הקורבן ויום הכיפורים יחולו השנה באותו היום (שישי) - מה שעלול להיות שילוב נפיץ שמדיר שינה מכוחות הבטחון. למרות שאין נכון לעכשיו מידע קונקרטי על כוונות להפר את הסדר, כ-5,000 שוטרים יהיו פרוסים במהלך החג ברחבי המדינה ובעיקר בערים המעורבות וברחבת הכותל במהלך תפילות יום הכיפורים. במקביל, בהר הבית יתקיימו תפילות חג הקורבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כך למשל ביצעו במחוזות המשטרה השונים הערכות מצב לקראת היום הרגיש. "אין בשלב זה כל מידע על כוונה להפר את הסדר", אמרו במחוז חוף שתחת חסותו העיר המעורבת עכו, "אך מתוך הבנה כי די באירוע לא מתוכנן ובודד שיכול לגרום לאירועי אלימות, נקבע כי מחוז חוף ייערך בכוחות מתוגברים".

גם במרחב יפתח, אזור תל אביב-יפו, בפיקודו של ניצב-משנה דוד גז סיימו את ההיערכות. המטרה שהוגדרה: "לאפשר לכל הדתות לקיים ולחגוג את ימי החג". במהלך החג יהיו פרושים מאות שוטרים ממרחב יפתח כולל שוטרי יסמ"ג, בלשים, שוטרי סיור ותנועה ומתנדבים. הפריסה הרחבה תתמקד בנקודות הרגישות ובסמוך לבתי כנסת, מסגדים, בתי עלמין ובשכונות המעורבות.

וואל מחאמיד, יו"ר התנועה האיסלאמית ביפו קרא בשיחה עם חדשות 2 Online לציבור הערבי והיהודי ביפו "לנהוג באיפוק כפי שתמיד היה בחגים משותפים של כמה דתות או עדות. יש חשיבות גדולה מאוד לנהוג בכבוד כלפי מי שחוגג. אני סבור שגם חג זה יעבור בשקט, מאז שהייתי קטן אני לא זוכר אירועים חריגים במקרים דומים. יפו תמיד הייתה שקטה ותושביה כיבדו אחד את השני. אני מאמין שלא יהיו חיכוכים מיותרים".

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום, עזרי עמרם ופוראת נסאר.