צומת תפוח: שני פלסטינים נעצרו עם מטענים מאולתרים

השניים, צעירים פלסטינים בשנות ה-20 לחייהם, עוררו את חשדם של לוחמי משמר הגבול המוצבים במחסום ונעצרו. הם הועברו לטיפול וחקירה בשירות הביטחון הכללי

חשד לניסיון פיגוע: בשעות הצהריים (חמישי) הגיעו למחסום תפוח בשומרון שני צעירים פלסטינים בשנות ה-20 לחייהם שעוררו את חשדם של לוחמי משמר הגבול המוצבים במקום. בבדיקה על גופם התגלו שלושה מטענים, אקדח מאולתר ומספר סכינים. הם נעצרו והועברו להמשך טיפול וחקירה בשירות הביטחון הכללי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כפי שדיווחנו מוקדם יותר, אחר הצהריים מנעו לוחמי מג"ב פיגוע קטלני כשעצרו לבדיקה במחסום תפוח שני צעירים שברשותם התגלו שלושה מטעני חבלה, אקדח מאולתר, סכינים ודוקרן.

"הלוחמים הגיעו אליהם על מנת לבדוק אותם, כשבתחילה הם טענו כי פניהם מועדות לרמאללה", סיפר מפקד צוות המחסום סמ״ר אלמוג אוחנה. "ברגע הזה אחד החשודים ניסה לשלוף אקדח לעבר הלוחמים. לוחמת מג״ב דרכה את הנשק וכיוונה לעברו, בזמן שלוחם שהיה עמה העיף את האקדח מידו של המחבל. שני החשודים נעצרו במקום".

הכוח הבחין בתיק גב שחור על גבו של אחד החשודים, שסירב להיענות לדרישות הלוחמים לפתוח אותו. הלוחמים זיהו חוטים בתוך התיק, הבינו שמדובר במטען, בודדו את הזירה, הרחיקו אזרחים שהיו בתחנה והזעיקו חבלנים.

בחודש מאי התרחש אירוע דומה כשפלסטיני שהגיע לאותו צומת עורר את חשד לוחמי משמר הגבול המוצבים במחסום. האיש הגיע כשהוא לבוש במעיל ונושא עליו חגורת נפץ, הכוח השתלט עליו במהרה והעביר אותו לחקירה נוספת אצל גורמי הביטחון.

האירוע החמור התרחש בשעות הבוקר המוקדמות, כשהחשוד, תושב שכם בשנות ה-20 לחייו הגיע רגלית למקום. הלוחמים שזיהו אותו כחשוד קראו לו לעצור, החלו בנוהל מעצר חשוד והפשיטו אותו מבגדיו. מספר שניות לאחר מכן הוא הודה כי אכן מטען חבלה רב עוצמה נמצא ברשותו.

הלוחמים הזעיקו חבלן וכוחות נוספים של מג״ב וצה״ל הגיעו למקום. חבלן משטרתי ניטרל את חגורת הנפץ, שעל פי הערכות הייתה עלולה לגרום לנזק רב ולפגיעה בחיילים המוצבים במחסום. המקום נחסם לתנועה בעקבות התקרית החמורה.