החיילים עונים לברביבאי: "אין רעבים? מזמין אותך למקרר הריק שלי"

חיילים שחתמו על מכתב העניים נדהמו מדבריה של ראש אכ"א היוצאת, שטענה בתוקף כי "אין חיילים רעבים בצה"ל". "זה צובט בלב, אין לנו כסף לאוכל", אמרו. ח"כ מירי רגב: "היא וצה"ל נרדמו בשמירה". בעמותה שמסייעת לחיילים הופתעו: "נעשה לה סיור בבתי חיילים רעבים"

"זה פשוט שקר, צובט לנו בלב כשזה מה שהיא אומרת". חיילים שחתמו על "מכתב החיילים העניים", שנחשף בחדשות 2 online, הזדעזעו אחרי ששמעו כי אלוף אורנה ברביבאי, ראשת אגף כוח אדם היוצאת אמרה כי "בוודאות - אין חיילים רעבים בצה"ל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה לא מפתיע שיש ניתוק כזה, או פשוט רצון לא להראות את האמת, כי צה"ל רוצה לכסות את עצמו", אמר לחדשות 2 Online ד', לוחם צה"ל בתגובה לדברים של הקצינה לשעבר בריאיון שישודר בחדשות סוף השבוע . "אין לי אוכל, אין לי בגדים, ומאוד קשה לי בימים האחרונים במיוחד בחגים, התווים מסייעים אבל זה לא מספיק".

"אני מזמין את אורנה ברביבאי לבקר אצלי בבית, היא תראה את זה, תחזור בה ופשוט תבכה", הוסיף א', חייל צה"ל. "אין לי שום דבר בבית, אין לי כסף לאוכל, פשוט כלום, שתבוא לראות בעיניים שלה זו תהייה פעם ראשונה שגורם מצה"ל יבקר אצלי, אני לא מבין איך היא אומרת את זה, היא רוצה להראות כנראה שהצבא עושה דברים בשביל חיילים נזקקים אבל זה רחוק מהאמת".

חייל אחר זעם אף הוא על הכחשת התופעה. "זה פשוט מצחיק שככה צה"ל מתנהל עם זה. במקום שקצינים יבואו לשבת ולדבר שיבואו לעשות - שהם ייתנו משהו מעצמם בשבילנו", אמר החייל. "המכתב עשה רעש גדול והביא לתרומות אבל המדיניות של הצבא לא השתנתה. שיבואו לבקר בבתים, שייראו שאין לנו מה לאכול, איך היא מעיזה להגיד שאין רעבים? אני בעצמי התראיינתי בטלוויזיה, אמרתי שאין לי מה לאכול - אז מה אני שקרן?!".

"יש חיילים רעבים בצבא - בוודאות"

מנכ"לית עמותת "בית חם לכל חייל", שפרה שחר הביעה פליאה על דבריה של ראשת אכ"א היוצאת. "אשמח לערוך איתה סיור בבתים של משפחות לוחמים, שלחמו בצוק איתן, ולהראות לה את המצב הקשה בו הם ומשפחותיהם שרויים - ללא אוכל במקרר או על השולחן, לעיתים, ללא מקרר וללא שולחן. תגובתה מחזקת את תחושת הנתק שיש בקרב המפקדים הלוחמים בין הפיקוד באכ"א לבין הלוחמים בשטח".

גם ח"כ מירי רגב (הליכוד) יו"ר ועדת הפנים של הכנסת גינתה את דבריה. "יש חיילים רעבים בצבא - בוודאות. הצבא וראש אכ"א נרדמו בשמירה בכל הקשור למשכורות של החיילים בחובה. אין חייל או חיילת שהיו כותבים סתם את המכתב. המשכורת שלהם כיום היא עלובה ומספיקה בקושי לשקם שלא לדבר על סיוע למשפחה או לבילוי בסוף שבוע".

לדברי רגב, במקום לנגח אותם ראשת אכ"א הייתה צריכה להוביל מהלך שבו החיילים יקבלו שכר הגון ומכובד. "אני לא מתכוונת לוותר וכבר במושב הבא אעלה שוב את הצעת החוק שלי, להעלאת שכר החיילים ל-2000 שקל ללוחמים ול-1000 שקלים לתומכי לחימה שבפעם הקודמת הופלה על ידי לא אחר ממשרד הביטחון ומשרד האוצר".