הלחץ עבד: צה"ל הקפיא פיטורי רכזי הביטחון בעוטף עזה

פרסום ראשון: ראשי רשויות בדרום תקפו בחריפות את ההחלטה לפטר את רכזי הביטחון השוטף, למרות איומי המנהרות שנחשפו "בצוק איתן", והרמטכ"ל בני גנץ הנחה לבחון מחדש את המהלך. ראש מועצת שדות נגב: "בטוח שמערכת הביטחון תקבל הנחיות חדשות שיתאימו למצב שנוצר בשטח"

ההחלטה הוקפאה. ארכיון (חדשות 2)

אחרי הביקורת הנוקבת שהוטחה במערכת הביטחון על ההחלטה לפטר את רכזי הביטחון השוטף ביישובי עוטף עזה ולהוריד רבים מהם לחצי משרה ביישובים הקרובים לרצועה, נודע היום לחדשות 2 Online שהרמטכ"ל בני גנץ החליט להקפיא את המהלך עד להודעה חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק אתמול קיבלו ראשי הרשויות בעוטף עזה מכתבים מפיקוד העורף, שבהם נכתב כי ב-1 בינואר אמורים לפטר את רכזי הביטחון ביישובים הנמצאים במרחק של יותר משבעה קילומטרים, ולהוריד רבים מהם לחצי משרה.

ראשי הרשויות והתושבים בעוטף עזה זעמו על ההחלטה, במיוחד על רקע איום המנהרות שנחשף במבצע "צוק איתן". כמה מקרי חדירה של פלסטינים מהרצועה לשטח ישראל בימים האחרונים רק הגבירו את הביקורת.

המסתנן החמוש שנלכד בשוקדה (בטחון שדות נגב)

"שר הביטחון מנע פגיעה בתושבים"

בצה"ל אומרים כי בהתאם להנחיית הרמטכ"ל, בימים אלה נבחנת ההחלטה מחדש והיא הוקפאה עד לסיום בחינת הנושא.

לפני חמישה ימים מי נתפס מסתנן חמוש שחדר מרצועת עזה על ידי רכז הביטחון של היישוב שוקדה. במידה וההחלטה המקורית הייתה יוצאת לפועל כמתוכנן, גם משרתו של אותו רכז הייתה מקוצצת בחצי.

החשש גבר בשל איום המנהרות (ליאור וענונו ורפאל חיון)

ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, בירך על ההחלטה והודה לשר הביטחון יעלון על כך שמנע פגיעה ברבש"צים ובתושבי עוטף עזה. "אני סמוך ובטוח כי לאחר דיון נוסף בנושא, מערכת הביטחון תחליט על הנחיות חדשות שיהלמו את המצב הביטחוני ואיומי החדירה ליישובים", אמר עידאן.