צה"ל "נלחם" בהיריונות הלא מתוכננים

בחיל הרפואה מנסים לתת מענה לתופעה של מאות לידות לא מתוכננות בשנה בקרב חיילות בשירות. במסגרת המאבק, הוחלט לאחרונה לקצר את הליך מתן הגלולות נגד היריון אצל רופאי היחידה. "הנגישות הייתה נמוכה, היה לנו פער", הסבירו בצה"ל וציינו כי בחודשים האחרונים חלה ירידה במספר הלידות

ארכיון (שי לוי, פלאש 90)

בצה"ל מתמודדים מדי שנה עם תופעה של מאות היריונות לא מתוכננים של חיילות בשירות - ועתה החליטו לצאת למאבק. האמצעי: קיצור הדרך להשגת גלולות נגד היריון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אם בעבר החיילות היו יכולות לקבל גלולות רק לאחר ביקור אצל רופא נשים וקבלת הפניה מיוחדת, היום הדבר אפשרי באמצעות פגישה עם רופא יחידה כללי, בהליך פשוט וקצר משמעותית.

על פי נתוני חיל הרפואה, כבר בחודשים האחרונים, אחרי קיצור הנוהל, ניכרת ירידה במספר הלידות הלא מתוכננות. "היה לנו פער של שנים ושינינו את זה. היום הרבה יותר קל להן לקבל מרשם לגלולות", סיפר לחדשות 2 Online תא"ל ד"ר דודו דגן, קצין הרפואה הראשי הנכנס. "הבנות היו דוחות את זה כי הנגישות הייתה נמוכה, היום יש מעקב צמוד אחריהן והן מקבלות מרשמים באופן תדיר".

למעט חלוקת הגלולות שהורחבה, בחיל הרפואה משקיעים מאמצים רבים גם בהסברה בנושא מניעת היריון, יחסי מין בטוחים ומניעת היריון, ומדווחים על ירידה בשכיחות של מחלות מין. בצבא קוראים לכל החיילות לפנות לרופאים, לשאול ולהתייעץ בנושאים כאלה, על מנת למנוע מצבים של כניסה להיריון לא מתוכנן.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv