המורה החשוד - בן דודו של "הערפד מדאע"ש"

שעות לאחר שתושב כפר קרע נעצר בחשד לתמיכה בדאע"ש, נחשף הקשר המשפחתי בינו לבין פעיל ארגון הטרור שזכה לכינוי "הערפד מדאע"ש". "הערפד" הוא תושב נצרת לשעבר שהצטרף לשורות הארגון בסוריה לפני כשנה ונודע לאחר שפרסם סרטונים ובהם התבטאויות קיצוניות. במקביל מדגיש עורך דינו של המורה העצור: אין לו קשר לארגון הטרור

קשר משפחתי: הבוקר (שני) פשטו חוקרי מחוז חוף במשטרה על ביתו של תושב כפר קרע בן 24 בחשד לתמיכה בארגון הטרור הקיצוני דאע"ש והזדהות עם התאחדות בלתי מוכרת. כעת מתברר כי המורה, צלאח א דין מחאמיד, הוא בן דודו של פעיל הארגון שזכה לכינויים "הטובח מפלסטין" ו"הערפד מדאע"ש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הערפד" הוא רביע שחאדה, תושב נצרת לשעבר שנטש את בני משפחתו, עזב את הלימודים והצטרף לפני כשנה לשורות דאע"ש בסוריה. שחאדה צילם עצמו בסרטון וידאו מצמרר ובו טען כי אנשי הארגון אוהבים לשתות דם.

"אני נשבע, אנחנו אנשים שאוהבים את המוות למען האל, ממש כמו שאתם אוהבים את החיים", הוא הסביר בסרטון המטריד שהועלה לרשת, "אנחנו אוהבים לשתות דם, אנחנו באים לשחוט אתכם". כתב אל-ערבייה טען כי ה"ערפד" ניסה ליצור קשר עם בני משפחתו, אשתו ובנו, שהגיבו בהלם לסרטון.

בני משפחתו של המורה שנעצר היום - תושב אום אל פחם במקור שעבר לאחרונה לכפר קרע - סירבו היום להתייחס למעצרו, אך הכחישו בתוקף כל קשר של בנם לארגון הטרור הקיצוני.

החפצים שנמצאו בבית המורה (משטרת מחוז חוף)

מידע מודיעיני שהגיע לחוקרי השב"כ הוביל אותם היום, ביחד עם חוקרי המשטרה, לדירה בכפר קרע, בעקבות דיווח על כך שבמקום מוחזקים סמלים ודגלים המצביעים על תמיכה בדאע"ש. בחיפוש בביתו של המורה נמצאו אביזרי מדיה ומחשבים, דגל הארגון, ניירות וספרות מקורית בעניין הג׳יהאד.

"אין לו שום קשר לדאע"ש ואנחנו נוכיח את זה בבית המשפט", הבהיר מוחמד אגברייה, עורך דינו של המורה, בשיחה עם חדשות 2 Online. "במשטרה ביקשו להאריך את מעצרו בשישה ימים אבל בית המשפט נעתר רק ליומיים. אני בטוח שמרשי לא קשור לארגון הזה. כל מה שיש להם הוא הדגל הזה, שלא אומר שהוא תומך באידיאולוגיה שלהם".

עו"ד מוחמד אגברייה

בחקירתו הודה המורה כי הביא את החפצים מירדן, שם שהה לרגל לימודיו. לפני כחצי שנה התחתן המורה עם צעירה שהתאסלמה והשניים עברו להתגורר בכפר קרע. בימים האחרונים החל המורה ללמד בבית הספר התיכון ביישוב ג'יסר א-זרקא.