בפעם השנייה ביומיים – חדירה מרצועת עזה

כוחות הביטחון עצרו פלסטיני שחצה את הגדר מרצועת עזה סמוך ליישוב נתיב העשרה ונלכד במרחק של כ-50 מטרים מהגדר. הפלסטיני לא היה חמוש וסיבת החדירה טרם התבררה. אתמול עצר רכז הביטחון ביישוב בעוטף עזה פלסטיני חמוש בסכין שחצה את הגדר

מעצר חשוד פלסטיני (ארכיון) (רויטרס)

שוב תקרית חמורה בגבול רצועת עזה: פלסטיני נתפס היום (שני) סמוך ליישוב נתיב העשרה במועצה האזורית חוף אשקלון לאחר שחצה את הגדר. החשוד, שנלקח לחקירה, לא היה חמוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלב זה עדיין לא ברור מדוע חצה הפלסטיני את הגדר וכוחות הביטחון חוקרים אותו בשעה זו בניסיון לברר את כוונותיו. החשוד נתפס במרחק של כ-50 מטרים מגדר הגבול עם רצועת עזה, בתוך שטח ישראל.

בתקרית אחרת ביצע כוח צה"ל ירי לעבר חמישה פלסטינים שהתקרבו לגדר הגבול סמוך ליישוב נחל עוז. כתוצאה מהירי נפגע אחד הפלסטינים. מצבו לא ידוע.

אתמול נתפס פלסטיני חמוש בסכין ביישוב בשטח המועצה האזורית שדות נגב בעוטף עזה. רכז הביטחון של שוקדה הוא שלכד אותו, במרחק של 4 קילומטרים בלבד מבתי המושב.

המחבל נתפס כשבידו סכין ודוקרן בתום שעתיים של סריקות. "על צווארו של רכז הביטחון שתפס את החשוד היתה מונחת חרב של הורדה לחצי משרה - כמו שאר הרבש"צים בגזרה שלי", סיפר אחד מרכזי הביטחון אחרי התקרית. "מדובר בארוע חריג בו מתבטא שיתוף הפעולה בין הרבש"צים וצה"ל. החשוד היה יכול להיכנס ליישוב ולבצע פיגוע".