תאונת אימונים: שלושה חיילים התהפכו בסירות ונפצעו קל

שתי סירות התהפכו סמוך לבת גלים, ושלושה חיילים שנפלו למים פונו לטיפול רפואי. בצה"ל אישרו את פרטי התקרית. לא דווח על נפגעים נוספים

ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר (חדשות 2)

תאונת אימונים קלה הסתיימה בטוב: שתי סירות גומי של חיל הים התהפכו הערב (ראשון) באזור בת גלים שבחיפה במהלך אימון שגרתי. שלושה חיילים שנפלו מהסירות נמשו מהמים ופונו במצב קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצה"ל אישרו את פרטי התקרית, ועדכנו כי לא היו נפגעים נוספים בתקרית שאירעה במהלך אימון שגרתי של חיל הים. תושבים באזור דיווחו לאחר מכן על תנועה ערה של כלי טיס.

התהפכה בחודש ינואר. צרעה (ארי זלצמן, חיל הים)

בחודש ינואר האחרון התהפכה סירת "צרעה" של חיל הים, במרחק של קילומטר וחצי מהחוף סמוך לאשדוד. לא היו נפגעים באירוע וחמשת החיילים שהיו על הסיפון הועברו לחוף בשלום. מתחקיר ראשוני עולה החשד לכשל טכני, שגרם לסירה, שאמורה להיות יציבה לטלטולים, לשקוע במים.

גורמים בצה"ל הבהירו אז כי מדובר בסירה קטנה ומהירה מאוד, ובה מנגנון ייחודי נגד התהפכויות. סירת הצרעה אמורה להתייצב באופן מיידי לאחר התהפכות, אך במקרה זה לא התייצבה הסירה, והחיילים נזקקו לפינוי על ידי ספינת דבור. מדובר צה"ל נמסר אז  בתגובה כי "במהלך פעילות שגרתית של חיל הים באזור רצועת עזה התהפך כלי שיט קטן מדגם צרעה. הלוחמים הועברו לחוף בשלום וסיבת ההתהפכות בבדיקה".