אמו של נפתלי פרנקל: "לא מצטערת שהם לא יועמדו לדין"

שעות ספורות לאחר שחוסלו חוטפי ורוצחי הנערים, אמו של נפתלי ז"ל טענה כי המשפחה "בעיקר שמחה על זה שהם לא פגעו באנשים אחרים". פרנקל הוסיפה כי היא "לא מצטערת שלא אזכה לראות אותם מאחורי סורג ובריח או ששמם יעלה בעסקאות כאלה ואחרות"

"שמחה שלא אצטרך להסתכל לרשע בעיניים" (חדשות 2)

"שמחים בשביל כוחות הביטחון שהצליחו": הלילה (שלישי) חוסלו חוטפי ורוצחי הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח, בתום מצוד שארך כשלושה חודשים. רחלי פרנקל, אמו של נפתלי ז"ל, בירכה את כוחות הביטחון אך הבהירה כי החיסול "לא מעורר אצלנו רגשות מיוחדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 Online הסבירה פרנקל כי "האמת היא שלא התרגשנו נורא מהידיעה - הובהר לנו שלא היה להם מה להפסיד והיה להם הרבה נשק, והחשש העיקרי שלנו היה שיפגעו באנשים נוספים וייגבו עוד קורבנות". פרנקל הדגישה כי דבר לא ישיב את בנה, אך "לפחות אני שמחה שלא אצטרך להסתכל יותר לרשע הזה בעיניים".

"אנחנו בעיקר שמחים על זה שהם לא פגעו באנשים אחרים - ידענו שבצה"ל בשב"כ ובימ"מ עמלים על לכידתם באינטנסיביות", הוסיפה. "אנחנו שמחים שזאת התוצאה ושהם הצליחו, ואני לא מצטערת שלא אזכה לראות אותם בבית המשפט עומדים לדין או יושבים מאחורי סורג ובריח ומתגאים ברצח בנינו או לחלופין ששמם יעלה בעסקאות כאלה ואחרות".

מאוחר יותר בהודעתם המשותפת טענו המשפחות כי הם עודכנו בדבר הפגיעה ברוצחי הנערים בשעות הבוקר על ידי כוחות הביטחון. "אנו גאים בממשלה ובכוחות הביטחון על העמידה האיתנה כי רוצחי ילדינו יתנו את הדין. העולם נוכח לדעת כי דם יהודי אינו הפקר", ציינו.

"אנחנו מחבקים את חיילי הימ"מ שסיכנו את חייהם כדי להשיב למדינת ישראל את ההרתעה. נסגר מעגל הרוע ובתחילתה של שנה חדשה אנו מקווים שמכאן ואילך יפתחו רק מעגלים של טוב. אנו שולחים ברכת שנה טובה ומתוקה לכל עם ישראל ומבקשים להודות לכל העם בארץ ובתפוצות על החיבוק והתמיכה בנו", הוסיפו המשפחות.

הזירה בה חוסלו המחבלים

נתניהו: "יש חשבון של צדק"

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לחיסול בפתח ישיבת הממשלה: "שוחחתי לפני זמן קצר עם הוריהם של נפתלי גיל-עד ואייל. אמרתי להם ששום דבר לא יקהה את כאבם ושום דבר לא יחזיר את הנערים המקסימים אבל יש חשבון של צדק - ביצענו את המשימה שהתחייבנו בפניהם ובפני עם ישראל כולו".

"כשמצאנו את גופות הנערים אמרתי שדמו בראשו של מי שביצע את הרצח", הוסיף ראש הממשלה. "אמרנו שחמאס אחראי לרצח - חמאס הודה שהוא עומד מאחורי הפיגוע הזה". ראש הממשלה שיבח את צה"ל, השב"כ והימ"מ: "אני מצדיע לכם, ונמשיך להכות בטרור בכל מקום, נרדוף אויב והשיגם ולא נשוב עד כלותם, והיום בבוקר יד הברזל של ישראל השיגה אותם".

הבוקר הותר לפרסום כי בתום מבצע מודיעיני מורכב של השב"כ והימ"מ אותר הלילה בחברון מקום הימצאם של מרואן קואסמה ועאמר אבו עישה, שני תושבי חברון אשר ביצעו את פיגוע החטיפה והרצח של נפתלי פרנקל גיל-עד שער ואייל יפרח ז"ל בתחילת חודש יוני. הכוחות ניסו לעצור את המבוקשים, אך במקום החלו חילופי אש והשניים חוסלו. אין נפגעים לכוחות השב"כ והימ"מ.

נפתלי פרנקל ז"ל (באדיבות המשפחה)

דובר צה"ל: "נסגר היום חשבון פתוח"

על פי כוחות הביטחון, שני החוטפים שהו במבנה ששימש כנגרייה בחברון במשך השבוע האחרון, ובמהלך כל התקופה התחבאו במוקדים שונים במרחב חברון. המידע על מקום הימצאם המדוייק הגיע בימים האחרונים והתחזק במהלך הלילה, והוביל להחלטה על המבצע ללכידתם.

תא"ל תמיר ידעי, מפקד אוגדת איו"ש, הודיע הבוקר: "סיימנו מרדף בן שלושה חודשים - בלילה כבר הגיע המידע, ולפנות בוקר התחלנו לסגור על הבית בנוהל 'סיר לחץ'. כאשר כדור פגע בקיר הבית, הם יצאו מהמסתור ודרך החור בקיר ירו על הימ"מ, והם נורו ונהרגו".

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, בירך על החיסול: "כוחות הביטחון של מדינת ישראל סגרו הבוקר חשבון פתוח", כתב אלמוז בעמוד הפייסבוק שלו. "בפתח השנה החדשה כלתה קללה נוספת והובהר שוב, אם אי פעם היה ספק, שנרדוף את הטרור עד אשר יחוסל". דובר צה"ל ביקש בסוף דבריו לאחל "בוקר טוב יותר למשפחות שער, פרנקל ויפרח".

כמו כן נעצרו הלילה גם בשאר קואסמה, מחמד קואסמה ותאאר קואסמה בניו של ערפאת קואסמה העצור גם הוא מתאריך 14 יולי באשמה כי סייע לרוצחים להסתתר לאחר רצח הנערים. בתחילת חודש ספטמבר הוגש כתב אישום נגד מפקד החולייה של השניים.