הרמטכ"ל על חיסול רוצחי הנערים: "הבטחנו שנגיע אליהם ועשינו זאת"

רב-אלוף בני גנץ בירך את מפקד פיקוד מרכז אלוף ניצן אלון על המבצע שבו חוסלו רוצחי שלושת הנערים: "בערב ראש השנה נסתם הגולל והסתיים מבצע 'שובו אחים". יעלון: "הרוצחים באו על עונשם"

"נסתם הגולל". רא"ל גנץ (דו"צ)

הרמטכ״ל רב-אלוף בני גנץ שוחח הבוקר (שלישי) עם מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון ובירך אותו על סגירת המעגל ועל הפגיעה ברוצחי הנערים. "בערב ראש השנה נסתם הגולל והסתיים מבצע 'שובו אחים", אמר גנץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הבטחנו למשפחות שער, יפרח ופרנקל כי נגיע לרוצח בניהם והבוקר עשיתם זאת", הוסיף הרמטכ"ל. "אין נחמה למשפחות באבלם הכבד ובכאבם, אך אני מקווה כי הוקל להם במקצת עם קבלת הידיעה שפגענו ברוצחי בניהם".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר גם הוא כי "הרוצחים באו על עונשם. מיד לאחר החטיפה הבטחנו למשפחות הנערים ולאזרחי ישראל כי נניח את ידנו על הרוצחים ושולחיהם, ובזכות מאמץ מודיעיני ומבצעי רחב היקף של כוחות הביטחון, אכן עשינו זאת. יידע כל מי שמתכנן לפגוע באזרחי ישראל, ויידעו שולחיו, כי מדינת ישראל לא תנוח ולא תשקוט ותגיע לכל מי שמאיים על שלומה ועל שלום אזרחיה".

לברכות על המבצע המוצלח הצטרפו גם חברי כנסת. "הרוצחים המתועבים של שלושת הנערים  חוסלו הבוקר לאחר עבודה מאומצת של שירות הביטחון הכללי וצה"ל", אמרה ח"כ מירי רגב (הליכוד). "ידעו כל אויבינו ומבקשי רעתנו - זה סופם. תדע כל אם עברייה- כך ייעשה לכל מחבל או רוצח שפוגע בילדינו. עם ישראל לא משאיר חשבונות פתוחים וגם אם לוקח שנים- מי שפוגע בנו - חוטף שבעתיים".

ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג אמר כי הוא "מברך את כוחות הביטחון על שהצליחו לשים את ידם על הרוצחים השפלים של שלושת הנערים. מלחמה בטרור צריכה להתנהל ללא פשרות וכל טרוריסט הפועל נגד מדינת ישראל צריך לדעת שנדע להגיע אליו ולגרום לו לשלם על מעשיו. אני מקווה כי הפעולה הזאת תקל ולו במעט על כאבן הגדול של משפחות שער, פרנקל ויפרח".

השר אורי אריאל (הבית היהודי) מסר כי "יידע כל מחבל מתועב כי בן מוות הוא. הצלחתם של כוחות הביטחון לחסל את המחבלים המתועבים היא הצלחה של מדינת ישראל כולה והסרת קללה לקראת השנה החדשה. אני מברך את כוחות הביטחון על החיסול המוצלח".