שרה נתניהו התגייסה למען "החיילים העניים"

רעיית ראש הממשלה הייתה בין הרבים שנחשפו למכתב "החיילים העניים". היא החליטה להתגייס, פנתה לבעלה ולארגוני תמיכה, והצליחה לסייע בגיוס מאות אלפי שקלים לטובת הלוחמים. "הם סיכנו את החיים שלהם בשביל כולנו", אמרה נתניהו

בין הרבים שהתרגשו ממכתב "החיילים העניים" שנחשף בחדשות 2 Online, הייתה גם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו שהחליטה לפעול באופן מיידי על מנת לגייס בזמן הקצר שנותר עד לערב החג את הכסף הנדרש על מנת שחיילים רבים יוכלו לחגוג את ראש השנה. במהלך סוף השבוע גייסה נתניהו 250 אלך שקלים מקרן היסוד, ואלה תורגמו ל-300 אלף תווים לחיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הערב (שני) הגיעה נתניהו למשרדי קרן לב"י בתל השומר והעניקה את הצ'ק יחד עם קרן היסוד לעמותת "בית חם לכל חייל", אליה פונים חיילים נזקקים רבים. במהלך הטקס פגשה רעיית ראש הממשלה כמה חיילים בודדים, שוחחה עמם על שירותם הצבאי ואיחלה להם הצלחה בהמשך הדרך.

רעיית ראש הממשלה סיפרה כי צפתה בכתבה על מצבם של החיילים, שרבים מהם לחמו במבצע "צוק איתן" ונמצאים כעת, לאחר המערכה, מתחת לקו העוני. "לא חשבתי שדבר כזה יכול לקרות במדינת ישראל", אמרה נתניהו, "אחרי שהם סיכנו את החיים שלהם עבורנו שהם יגיעו למצב שלא יהיה להם איך להעביר את החג, מבחינתי זה דבר שלא יעלה על הדעת".

תרומה לחיילים, הערב (חדשות 2)

הגברת הראשונה החליטה להרים טלפון לבעלה, ראש הממשלה, ודנה עמו באפשרויות העומדות בפניו על מנת לסייע לאותם חיילים לעבור את ערב ראש השנה בצורה הראויה והמכובדת ביותר. "מאחר שנותרו ימים ספורים אמרתי שצריך לעשות צעד מאו מהיר, זה לא ייתכן שיהיו חיילים שנלחמו עבור כולנו שלא יוכלו להגיע לחג בשמחה", הוסיפה.

בפנייה לחיילים שאזרו אומץ וכתבו את המכתב, אמרה רעיית ראש הממשלה כי היא מעריכה את עוז רוחם שהחליטו לפעול למרות הקשיים הרבים. "אני מעריכה את זה שהם נלחמו עבור כולנו ואני מקווה שמעכשיו יהיה להם ושיהיה להם טוב, להם ולכל החיילים שלנו. שיהיה חג שמח לכולם", סיכמה נתניהו.