מחפשים מחליף: נבדקת אפשרות מינוי גדי שמני למפכ"ל המשטרה

על רקע פרישתם של כמה קצינים בכירים והביקורת הציבורית שנמתחת נגד הארגון, החל השר לביטחון פנים בחיפוש אחר מועמד לרשת את המפכ"ל יוחנן דנינו. בין היתר נבדקת אפשרות הצנחתו לתפקיד של האלוף (במיל') גדי שמני או מינויו של ניצב צעיר

האלוף (במיל') שמני, ארכיון (חדשות 2)

על רקע הטלטלות האחרונות במשטרה ושורת הפרישות של כמה מבכירי לובשי המדים, החל השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' בחיפוש אחר מועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעד של אהרונוביץ' מפתיע, בעיקר משום שהמפכ"ל המכהן רנ"צ יוחנן דנינו מסיים את תפקידו רק בעוד שבעה חודשים - כך לפחות עולה מתוך מגעים ושיחות שכבר ניהל השר בימים האחרונים, בהם עם כמה שמות מפתיעים במיוחד.

על פי פרסום ב"הארץ" נועד השר לאחרונה עם האלוף (במיל') גדי שמני על מנת לבדוק איתו את האפשרות להצניחו לתפקיד השוטר מספר 1. אין בדובר בשלב זה בפגישה שבה הוצע התפקיד לשמני, אלא רק בבדיקת אפשרות זו.

אהרונוביץ', ארכיון (חדשות 2)

כמו כן בודק השר אהרונוביץ' אפשרות לדלג דור אחד של קצינים, ולהציע את התפקיד הבכיר במשטרה לניצב צעיר. בעבר התבטא השר בנחישות, כקצין משטרה לשעבר, נגד האפשרות להצניח מועמד מבחוץ, זאת משום שמהלך כזה עלול לגרום לתרעומת פנימית בארגון.

בעקבות ממצאים של דוח מבקר המדינה התבטא אהרונוביץ' בעבר כי הוא נמנע מלעסוק בחיפוש אחר מועמדים לתפקידים בכירים חודשים ארוכים מראש. כעת נראה שהוא החליט לשנות את דעתו, וכבר החל בחיפוש אחרי מועמד מתאים לתפקיד הבכיר. מדוברות המשרד לביטחון פנים נמסר: "איננו מתייחסים למידע הזה".