רונצקי מכחיש: "התדרוך הביטחוני היה מפגש פתוח"

הרב הצבאי הראשי לשעבר טוען כי המפגש הביטחוני שבו תועד מספר ימים לפני הכניסה הקרקעית לרצועת עזה, אינו אלא "מפגש פתוח בין מפקדים וחיילים" שבו נכח גם השר יעלון. "הסיפור הזה התגלגל בזמן שבכלל הייתי בחו"ל", טען רונצקי

"התדרוך - מפגש פתוח", רונצקי

לאחר שבמהלך סוף השבוע האחרון נחשף תיעוד ובו הרב הצבאי הראשי לשעבר אביחי רונצקי לוקח חלק בתדרוך צבאי בימי מבצע "צוק איתן", טוען היום (שני) האחרון כי הכינוס שבו השתתף היה למעשה "מפגש פתוח" שבו נכח שר הביטחון יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תא"ל במיל' רונצקי טען בשיחה עם חדשות 2 Online כי התדרוך הביטחוני שנערך בצאלים, שבו השתתף לכאורה מספר ימים לפני הכניסה הקרקעית לרצועה כשהוא לבוש מדים, אינו אלא כנס מפקדים עם שר הביטחון. "לא הייתי בתדרוך מבצעי. מבחינתי הסיפור כבר מאחוריי", אמר רונצקי. "כל מה שעשיתי היה להיות עם החיילים. במשך כל השבתות הייתי יחד עם החיילים איפה שהם נמצאים. במקרה הזה - זה היה מפגש של מפקדים עם שר הביטחון בשבת התארחתי אצל גדוד צנחנים כאורח שלהם, עם החיילים שלהם ", הבהיר.

רונצקי ציין כי נוכחותו במפגש המדובר היתה טבעית למדי, זאת בשל היכרותו ארוכת השנים עם שר הביטחון יעלון. "השר מכיר אותי באופן אישי הרבה מאוד מאוד שנים", הסביר. "הגעתי לתדרוך שלו, שיחה שלו, כשהוא בא לפגוש את החיילים והמפקדים. ממש לא נמסרו פרטים מבצעיים - זו הייתה שיחה פתוחה".

"לבדוק כיצד הפרשה התגלגלה", רונצקי (פלאש 90)

הרב הצבאי הראשי לשעבר המשיך להלין על כך שנפל קורבן למאבק פוליטי רווי אינטרסים, בעת שנטען כי הדליף מידע צבאי לשר נפתלי בנט בזמן המבצע בדרום. "כל הסיפור הזה שטף את המדינה שלנו מספר ימים כשהייתי בחו"ל", אמר. "טענו שהודחתי ממילואים, אך יש לי מילואים. כל הסיפור הזה מומצא מתחילה ועד סוף. אני הייתי שם כי הייתי שם, הייתי במקום. לא היה שום תדרוך מבצעי אלא פגישה של מפקדי ושר הביטחון".

"הדברים נופחו"

הרב רונצקי טוען כי מאז פרסום הדו-קרב המתוקשר בין השר יעלון לשר בנט, זה האחרון שוחח עמו בקצרה. "אנחנו חברים", אמר. הוא טען כי צריך לבדוק מי השתמש בו במסגרת הפרשה. "זו איזושהי המצאה מהתחלה עד הסוף. מישהו במערכת שיעשה בדיקה עם עצמו מה קרה פה. יצרו מצג שווא בפני מדינת ישראל דרך התקשורת".

בשבוע שעבר עמד תא"ל במיל' רונצקי במרכזו של עימות בין השרים בנט ויעלון שרמז כי הראשון מסר מידע צבאי על המתרחש בשטח לידי השר נפתלי בנט - בניגוד לנהלים. בנוסף נטען כי רונצקי נצפה בשטחי הכינוס כשהוא לבוש מדים, זאת על אף שלא נקרא כלל לשירות מילואים.

רונצקי הכחיש את הטענות בריאיון שהעניק לחדשות 2. הוא אף חידד את הדברים ואמר לאילנה דיין בתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל, כי לא נכח כלל בתדרוכים צבאיים. "לא הייתי בתדריכים שבהם נמסרה אינפורמציה מקצועית", אמר.

"היתה שיחה קצרה", השר בנט (חדשות 2)

"הייתי במפקדות זוטרות, נאמר זאת כך. חלפתי שם לזמנים קצרים מאוד. היה מידע שהיה לי משנים קודמות שאני לא יודע כמה הוא רלוונטי היום - לא נמסר לאף אחד שהוא לא גורם מוסמך. יש פה שאלה גדולה ששייכת למאבקים פוליטיים". בהמשך הדגיש רונצקי כי לא היה בהתנהלותו שום פרט שעלול היה להתפרש כהעברת מידע צבאי לגורמים אחרים.