בעקבות חשיפת חדשות 2 Online: כמעט מיליון שקל ל"חיילים העניים"

לאחר שחשפנו בשבוע שעבר בחדשות 2 Online את מכתב "החיילים העניים" - רבים נרתמו למשימה - ועד כה נתרמו קרוב למיליון שקלים. גם שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה הזדעזעה מהדברים וגייסה מקרן היסוד תרומה של 250 אלף שקל. אחד החיילים החתומים: "התמיכה מדהימה"

מאות אלפי שקלים שמסתכמים לכמעט מיליון שקל נאספו בימים האחרונים לחיילים מעוטי יכולת, זאת לאחר שבחדשות 2 Online חשפנו בשבוע שעבר מכתב עליו חתמו עשרות לוחמים ונשלח לראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל - בו התריעו: "אין לנו מה לאכול, הפכנו למקבצי נדבות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין היתר, אשת ראש הממשלה שרה נתניהו שנחשפה לדברים החליטה לגייס כספים לצורך המטרה. לאחר שראתה את הפרסומים היא החליטה להרים את הכפפה ופנתה למזכיר הצבאי של ראש הממשלה, האלוף אייל זמיר, ובמקביל פנתה לעמותת "בית חם לכל חייל", שמסייעת לחיילים.

בשיחה שערכה עם מנכ"לית העמותה שפרה שחר, היא הבטיחה כי תירתם למשימה. במהלך סוף השבוע היא פנתה למספר גופים על מנת לאסוף כסף - והצליחה לגייס מקרן היסוד 250 אלף שקלים שתורגמו ל-300 אלף שקל תווים לחיילים מעוטי יכולת.

המכתב שנשלח (חדשות 2)

קרן היסוד, בראשות מודי זנדברג, שנרתמה למשימה, העבירו את הכסף לעמותת "בית חם לכל חייל", והיום, במהלך אירוע הרמת כוסית לחיילים שתערוך קרן לב"י - אשת ראש הממשלה יחד עם נציגים מקרן היסוד ועם מנכ"לית העמותה שפרה שחר - יועברו התווים במעטפות לטובת החיילים.

מדהים לראות את ההזדהות

אלפים פנו בעקבות חשיפת המכתב לחדשות 2 Online וביקשו להעביר תרומה לחיילים - בדמות כסף, תווים לחג ומוצרים. "לא ידענו שיש דבר כזה", העידו רבים מהם. "ראיתי את הכתבה וזלגו לי דמעות", כתב אחד הגולשים. "לא ייתכן שלחיילים ששומרים עלינו לא יהיה אוכל".

שרה נתניהו. ארכיון (AP)

גם החיילים שהתראיינו בעילום שם לכתבה וחתמו על מכתב החיילים נדהמו מכמות התמיכה שקיבלו. "לא האמנתי שכל כך יזדהו איתנו ועם הסיפור שלנו, זה פשוט מדהים לראות את זה", סיפר אחד מהם. בין התורמים גם גופים גדולים וחברות, קרנות מהעולם, אנשים פרטיים, חיילים בעצמם וכמובן אזרחים.

במכתב כתבו הלוחמים: "מעולם לא חשבנו שנגיע למצב שאנו מתקשרים לכל מיני ארגוני סיוע להתחנן לעזרה. הגיע ראש השנה ואנו מתביישים לומר שממש אין לנו מה לאכול. כשאנו חוזרים הביתה גם המפקדים מנסים לעזור, וחלקם אפילו מוציאים מכיסם, אבל כל מה שהם עושים לא יעזור כי בצבא אין באמת מענה לצרכים שלנו", מציינים החיילים במכתב. "ישנם רבים שפשוט לא עמדו בלחץ וערקו כדי להביא לחם ולהם מצפה עונש בכלא".

טלפון לתרומות: 03-9533334

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv