נחשפה פרשת סמים גדולה בבית החייל ברמת גן

המשטרה הצבאית עצרה בחודש שעבר מספר רב של חיילים בחשד לשימוש וסחר בסמים. על פי החשד, חלק מהם תיווכו בעסקאות, מכרו סמים לחבריהם ועישנו בצוותא. נגד חלקם כבר הוגשו כתבי אישום

ארכיון (בשמת בן עמי)

מספר רב של חיילים נעצרו ונחקרו בחודש שעבר בחשד לסחר ושימוש בסמים. לאחרונה הוגשו כתבי אישום נגד שבעה מהמעורבים, בהם חיילים וחיילות בודדות. על פי החשד, כמה חיילות תיווכו בעסקאות סמים ומכרו חשיש לחיילות אחרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחת החיילות, שהואשמה בתיווך ובשימוש בסמים, נעצרה בחודש שעבר לאחר שעל פי החשד רכשה סמים לחברותיה. חייל אחר, שגם הוא מעורב בפרשה, הוא חייל בודד שאינו זוכה לתמיכת משפחתו ומלווה על ידי משפחה מארחת שמסייעת בקליטתו. על החייל נגזרו 38 ימי מאסר והוא הורד לדרגת טוראי.

עוד מספר כתבי אישום הוגשו נגד חיילות, בהן חיילות בודדות, שהיו מעורבות בשימוש בסמים בזמן שהייתן בבית החייל ברמת גן. על פי החשד, הן השתמשו בסמים לא רק בבית החייל אלא גם בפארקים סמוכים בעיר. חלק מהחיילות הואשמו גם בשימוש בסם מסוג קוקאין.

עו"ד עידן פסח (www.army.co.il)

עו"ד עידן פסח ממשרד קוזניץ פסח ושות', שמייצג את אחת החיילות, אמר בתגובה כי "לאחר קבלת החומר לידינו התברר כי שיטות הפעולה של מצ"ח ביחס למרשתנו חרגו מן המותר וזו הסיבה כי בסופו של דבר כתב האישום כנגדה תוקן, והושמטו ממנו מרבית האישומים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת חקירת מצ"ח בגין חשד לשימוש והחזקת סמים מסוכנים על ידי חיילים בבית החייל ברמת גן נעצרו מספר חיילים בחשד כי השתמשו וסחרו בסמים. חומרי החקירה הועברו לתביעה הצבאית וכנגד שבעה מהמעורבים הוגשו כתבי אישום, שניים הורשעו על סמך הודאתם ובאשר ליתר טרם התקבלה החלטה".

גורם צבאי אמר כי בצה"ל מתקיימת פעילות הסברה בנושא סמים ונעשות גם בדיקות פתע רבות ביחידות על מנת למגר את התופעה.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv