דרוש מרגל: המוסד מגייס ביו-טיוב

ארגון הביון הישראלי, הידוע בפעילותו החשאית, השיק אתר חדש לגיוס מועמדים ופרסם סרטון ברשת בו הוא מנסה לאתר את מי שמחפש אתגרים חדשים. "הדמיון שלכם הוא המציאות שלי", מסביר קול נשי. "זה העולם שלי, זו השליחות שלי, אולי גם שלך". ראש המוסד פרדו: "ההון האנושי האיכותי הוא הסוד להצלחה". אז מה הן דרישות התפקיד?

המוסד הישראלי פועל בחשאיות גמורה ובדרך כלל אנחנו מקבלים רמזים על מבצעים ופעולות רק מדיווחים של כלי תקשורת זרים, או שנים רבות אחרי. אבל, הצורך לגייס סוכנים חדשים הביא את ארגון הביון הישראלי אל אחד המקומות הכי המוניים וחשופים שיש - אתר שיתוף הסרטונים יו-טיוב. בנוסף, הוקם אתר חדש לגיוס מועמדים שבו מפורטות התכונות הנדרשות ונרמז על אופי העבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון שהופק עבור המוסד במטרה לגייס עובדים חדשים מציג את חייהם המרתקים, הסוערים והמשמעותיים של הסוכנים. "העבודה שלי היא לא בדיוק מתשע עד חמש", נשמע קול מסתורי של גבר. "חברים שלי חושבים שאני בשיווק".

קול נשי מסביר בסרטון כי "העולם משתנה וצריך קישורים מגוונים כדי לפעול. למדתי על עצמי דברים שלא ידעתי, הדמיון שלכם הוא המציאות שלי. זה העולם שלי, זו השליחות שלי, אולי גם שלך".

"נמשיך לפעול בכל מקום ובכל זמן", נתניהו (קובי גדעון, לע"מ)

"הסוד להצלחה - ההון האנושי האיכותי"

מלבד הסרטון, הושק אתר אינטרנט חדש לגיוס מועמדים לשורות המוסד, שמטרתו "להנגיש את תפקידי הארגון למועמדים פוטנציאלים שאינם נחשפים למגוון תפקידי הארגון, מתפקידי הליבה המבצעיים, לתפקידי מודיעין, טכנולוגיה וסייבר מהמובילים בעולם, ועד לתפקידי מטה".

מי שרוצה להגיש מועמדות מתבקש, בין היתר, למלא שאלון אינטראקטיבי שבו הוא מפרט לגבי תכונותיו, אופיו והעדפותיו בחיים. בנוסף, מציגים שחקנים את דרישות התפקידים השונים ואת מהות העבודה.

ראש המוסד תמיר פרדו מסביר על השקת האתר: "מדינת ישראל הייתה ועודנה תחת איומים ממשיים יום-יומיים, עלינו להמשיך לגייס לשורותינו את האנשים האיכותיים ביותר, על מנת שהמוסד יוכל להמשיך להוביל, להגן ולאפשר למדינת ישראל את המשך קיומה. ההון האנושי האיכותי של המוסד הוא הסוד להצלחת הארגון. המוסד ימשיך לפעול בכל מקום ובכל זמן על מנת לשמור על ביטחונה של מדינת ישראל".

באתר החדש מובא דבר ראש המוסד, שבו מדגיש פרדו: "למוסד היסטוריה מפוארת של מבצעים נועזים. המידע על פעולות המוסד אינו נחשף לציבור ודברים אשר פורסמו, לעיתים שנים רבות לאחר שבוצעו, הינם רק קצה הקרחון של פעילויות ומבצעים כמעט דמיוניים. לא בכדי נחשב המוסד לאחד מארגוני המודיעין הטובים בעולם ואני יותר מגאה לעמוד בראשו".

אל האתר מגיעות אלפי פניות בשנה ועם השנים המספר עולה וגדל. רבים מהפונים המבקשים להתגייס לתפקידי הליבה המבצעיים שמציע המוסד הינם אנשי קריירה מתחום ההיי-טק, המשפטים, העסקים, הרפואה ועוד, שהחליטו לחפש אתגר נוסף.