מריחואנה רפואית – עכשיו גם בצה"ל

בצה"ל הוחלט לאפשר לחיילי מילואים בעלי מרשם ממשרד הבריאות למריחואנה רפואית לעשן במהלך שירות המילואים. עם זאת, בצה"ל עדיין בוחנים את האופן שבו תתאפשר ההנחיה, ובין היתר ייבדק האם החיילים יוכלו לעשן בתוך תחומי הבסיס והאם יתבקשו לעשן כשאין סביבם חיילים נוספים

מריחואנה רפואית – עכשיו גם בצה"ל (חדשות 2)

הדיון על השימוש במריחואנה רפואית בישראל הגיע לפתחו של צה"ל: הצבא החליט לאפשר לחיילי מילואים שמקבלים מריחואנה רפואית ברישיון של משרד הבריאות לעשן במהלך שירות המילואים שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בישראל כ-20 אלף בעלי רישיון של משרד הבריאות למריחואנה רפואית ועל פי הערכות - לפחות כמה מאות מהם עדיין משרתים בשירות מילואים פעיל. סוגיית העישון במהלך השירות נידונה לאחרונה בהרחבה באתר "קנאביס".  

בתגובה לשאילתה שהגישה חדשות 2 לצה"ל נמסר: "קנאביס רפואי ניתן כטיפול תרופתי במחלות שונות בהתאם למנהלי המערכת האזרחית. קביעת הפרופיל ושחרור משירות מילואים נעשה בגין המצב הרפואי, ולא עקב צריכת הקנאביס. נציין כי בימים אלה מתקיימת בצה״ל עבודת מטה בה נבחן אופן השימוש הקנאביס רפואי ע״י חיילי צה״ל". 

התשובה של צה"ל לא מתייחסת רק לחיילי מילואים אלא גם לחיילים בשירות סדיר, אך בשלב זה נותרו מספר שאלות פתוחות הנוגעות להגבלות שעשויות לחול על העישון במהלך השירות. בין היתר נותר לראות האם בעלי המרשמים יוכלו לעשן בתחומי הבסיס או מחוצה לו, האם יוכלו לעשן בנוכחות חיילים אחרים או לבדם והאם יוכלו לעשן גם במהלך פעילות מבצעית.