מל"ט ישראלי התרסק בדרום לבנון

רשת הטלוויזיה של חיזבאללה אל-מנאר, מדווחת כי כלי טיס ישראלי שחג מעל שמי דרום לבנון, בסמוך לגבול, התרסק סמוך לעיירה מרג' עיון. דובר צה"ל אישר שכלי טיס ישראלי התרסק בלבנון: "הוא ביצע משימת סיור לאורך הגבול ונפל עקב תקלה טכנית"

מל"ט ישראלי התרסק בשטח לבנון: תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר, מדווחת היום (שבת) כי כלי טיס ישראלי שחג לכאורה מעל שמי דרום לבנון, התרסק סמוך לעיירה מרג' עיון הסמוכה לגבול עם ישראל. בצה"ל אישרו כי כלי הטיס התרסק, וטענו כי מדובר בתקלה טכנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"מטוס ריגול ישראלי הופל ליד מרג' עיון, סמוך לגבול עם פלסטין הכבושה", נכתב בדיווח באתר האינטרנט של תחנת הטלוויזיה הלבנונית. חיילים של צבא לבנון אספו את שברי כלי הטיס.

שרידי המל"ט על הקרקע (חדשות 2)

בדובר צה"ל אישרו כי כלי טיס ישראלי התרסק בשטח לבנון ומסרו בתגובה: "במהלך פעילות ביטחון שוטף שהתבצעה במרחב גבול לבנון נפל כלי טיס זעיר ללא טייס שביצע משימת סיור לאורך הגבול. כלי הטיס נפל כתוצאה מתקלה טכנית. נסיבות האירוע מתוחקרות".

צבא לבנון אסף את שברי כלי הטיס (חדשות 2)

בסוף החודש שעבר: דיווחים על מל"ט ישראלי שהופל בבגדד

לפני כשלושה שבועות, דיווחה רשת "אל מיאדין" הלבנונית כי מל"ט (מטוס ללא טייס) ישראלי מסוג "הרמס" התרסק סמוך לנמל התעופה של בגדד, בירת עירק. על פי הדיווח, נציגים של שגרירות ארה"ב במדינה נשלחו לאזור בו התרסק כלי הטיס. הנציגים אספו את שרידי המטוס והעבירו אותם לשגרירות.

נסיבות התרסקות כלי הטיס אינן ברורות, אולם הדיווח מגיע שלושה ימים בלבד לאחר שטענו באירן שהפילו מל"ט ישראלי מאותו הסוג בדיוק - לאחר שחג באזור בו נמצא הכור הגרעיני בנתנז. על פי דיווחי האירנים, המטוס ללא טייס פעל באזור המתקן הגרעיני בנתנז, ככל הנראה בכדי לצלם תמונות.

תמונות שברי המל"ט הוקרנו בתחנת טלוויזיה אירנית בתחילת השבוע. "אנו רואים בכך תוקפנות ישראלית וחציית קווים", נמסר בהודעת משמרות המהפכה של אירן בתחילת השבוע. בהודעה נכתב אף כי אירן שומרת לעצמה את הזכות להגיב לתוקפנות הישראלית באופן פרופורציונלי.