תיעוד חושף: רונצקי נכח בתדרוך מבצעי לפני הכניסה לעזה

רק אתמול הכחיש הרב הצבאי הראשי לשעבר כי נכח בתדרוכים מבצעיים במהלך "צוק איתן", אך תיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online מראה את ההיפך: רונצקי היה בסקירה של שר הביטחון עם מפקדים - כמה ימים לפני הכניסה הקרקעית לרצועה

לאחר שהכחיש כי השתתף בתדרוכים צבאיים במהלך מבצע "צוק איתן", לידי חדשות 2 Online הגיע תיעוד שבו נראה הרב הצבאי הראשי לשעבר תא"ל (מיל') אביחי רונצקי במהלך תדרוך מבצעי של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בצאלים - כמה ימים לפני הכניסה הקרקעית לרצועה. את תגובתו של רונצקי לא היה ניתן להשיג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת השבוע עמד תא"ל במיל' רונצקי במרכזו של דו קרב פוליטי לאחר ששר הביטחון משה (בוגי) יעלון רמז כי הראשון מסר מידע צבאי על המתרחש בשטח לידי השר נפתלי בנט - בניגוד לנהלים. בנוסף נטען כי רונצקי נצפה בשטחי הכינוס כשהוא לבוש מדים, זאת על אף שלא נקרא כלל לשירות מילואים.

רונצקי הכחיש את הטענות בריאיון שהעניק לחדשות 2. אתמול (חמישי) הוא אף חידד את הדברים ואמר לאילנה דיין בתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל, כי לא נכח כלל בתדרוכים צבאיים. "לא הייתי בתדריכים שבהם נמסרה אינפורמציה מקצועית", אמר.

השרים בנט ויעלון, ארכיון (פלאש 90)

"הייתי במפקדות זוטרות, נאמר זאת כך. חלפתי שם לזמנים קצרים מאוד. היה מידע שהיה לי משנים קודמות שאני לא יודע כמה הוא רלוונטי היום - לא נמסר לאף אחד שהוא לא גורם מוסמך. יש פה שאלה גדולה ששייכת למאבקים פוליטיים". בהמשך הדגיש רונצקי כי לא היה בהתנהלותו שום פרט שעלול היה להתפרש כהעברת מידע צבאי לגורמים אחרים.

"כדאי שהמבקר יבדוק"

במהלך הסערה שהתרחשה בשבוע שעבר, טען רונצקי כי שמו נקשר עם מאבקים פוליטים בעל אינטרס. השר בנט מיהר להכחיש את הקשר עם רונצקי וציין כי ירד בעצמו לשטח כדי להבין מה קורה. בזכותו, טען, נמנע מחדל המנהרות כשהביא להחלטה לפעול נגד המנהרות, בניגוד לעמדת שר הביטחון שרצה בהפסקת אש.

היום, לאחר העימות המתוקשר, ניסה שר הכלכלה להנמיך את גובה הלהבות. "למרות הוויכוח, אני מעריך את יעלון", הוא אמר בריאיון לתכנית "גומרים הולכים" ברדיו תל אביב עם אודי סגל ודני סידס. "היה מחדל מנהרות", קבע. בנוגע לטענות לפיהן הוא לא גילה שום דבר חדש, וצה"ל הכיר היטב את איום המנהרות הוא אומר כי "טוב שהמבקר יבחן מי התריע".

הכחיש. תא"ל (מיל') רונצקי (פלאש 90)

בעקבות העימות החזיתי עם יעלון, מודה בנט שיש בעיה בקואליציה. "יש יותר מדי ריבים ועימותים", אמר, "אבל גם ישנם מהלכים למען המדינה". למרות הוויכוחים הפנימיים, וגם על רקע הפרישה של בכיר הליכוד גדעון סער, בנט מבהיר כי הוא אינו רוצה בבחירות מוקדמות.