מרואן ברגותי: "יש לגבות מחיר כבד מהכיבוש"

מנהיג הפת"ח הכלוא בישראל כבר 10 שנים מסר לסוכנות הידיעות רויטרס הצהרה בה אמר כי אינו רואה טעם במשא ומתן עם ישראל, שלדבריו "רוצה להשתמש במשא ומתן עקר כדי להמשיך את הכיבוש ואת ההתנחלויות". בדבריו טען ברגותי כי הלחימה בעזה הוכיחה כי "ישראל אינה יכולה לפתור את הסכסוך בכוח צבאי"

ברגותי בבית המשפט, ארכיון (פלאש 90)

המנהיג הפלסטיני במסר מאיים: מרואן ברגותי, ממנהיגי הפת"ח הכלוא כבר 10 שנים בישראל, מסר הצהרה מכלאו לסוכנות הידיעות רויטרס, בה התייחס לעתיד היחסים עם ישראל וגם לתוצאות הלחימה בעזה: "אין טעם במשא ומתן עקר עם ישראל, הדרך היחידה לסיים את הסכסוך היא לסיים את הכיבוש בשטחי 1967".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברגותי, ממנהיגי האינתיפאדה הפלסטינית, אמר כי הוא "פסימי לגבי האפשרות של השגת שלום עם ישראל דרך משא ומתן". לדבריו, המו"מ נכשל בהשגת חופש, זכות שיבה ועצמאות לפלסטינים במשך 20 שנה.

מחליפו של אבו מאזן? (רויטרס, פלאש 90)

"איני רואה שישראל בשלה לשלום אמת, אלא רוצה להשתמש במשא ומתן עקר כדי להמשיך את הכיבוש ואת ההתנחלויות ולהקל על הבידוד הבינלאומי שבו היא נתונה", המשיך ברגותי, שקרא לפעול בחוגים בינלאומיים כדי לעודד חרם וסנקציות נגד הכיבוש, עד לבידודה של ישראל בזירה הבינלאומית: "הפלסטינים צריכים לגרום לכך שמחיר הכיבוש יהיה יקר עבור ישראל".

ברגותי, שיש רואים בו כטוען לכתר, אם וכאשר יתפנה כיסאו של יושב ראש הרשות אבו מאזן, הוסיף בהצהרתו ואמר כי "אנחנו רואים בלחימה בעזה ניצחון להתנגדות, המוכיח שישראל אינה יכולה לפתור את הסכסוך באמצעות הכוח הצבאי. הדרך היחידה לסיים את הסכסוך היא לסיים את הכיבוש בשטחי 67".