צה"ל: "לא היה ירי לדרום". תושבים: "שמענו פיצוצים"

יומיים אחרי נפילת הרקטה במועצת אשכול, הראשונה שנורתה לישראל מאז סיום מבצע "צוק איתן", נשמעו אזעקות בכמה יישובים במועצות חוף אשקלון ושער הנגב. תושבים דיווחו על הדי פיצוצים, אך בצה"ל הבהירו: "מדובר באזעקות שווא"

שוב אזעקות בדרום. ארכיון (רויטרס)

מתיחות בדרום: מספר אזעקות נשמעו סמוך לשעה 11:50 (חמישי) ביישובים במועצות האזוריות חוף אשקלון ושער הנגב. תושבים בעוטף עזה דיווחו על נפילה של מספר רקטות בשטחים פתוחים, אך בדיקה ראשונית של צה"ל מעלה כי מדובר בחמש אזעקות שווא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר הגיע שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לאירוע התייחדות עם זכר הנופלים במבצע "צוק איתן" שנערך בשער הנגב והתייחס להפרת הפסקת האש שלשום: "לא נאפשר עוד ירי הקרוי בטעות טפטופים. נמגר את יכולתם של ארגוני הטרור לפגוע בכם".

בשיחה עם חדשות 2 Online אמר יאיר פרג'ון, ראש מועצת חוף אשקלון, כי קיבל מספר דיווחים שלפיהם הרקטות התפוצצו בצד הפלסטיני. במקביל, הוחלט במד"א להעלות את רמת הכוננות מחשש להסלמה.

נפילה בדרום, ארכיון (חגי הקר)

שלשום: רקטה ראשונה מאז צוק איתן

ביום שלישי האחרון, לראשונה מאז תום מבצע "צוק איתן", נורתה רקטה לעבר יישובי הדרום. גורמי ביטחון ותושבים בדרום דיווחו כי רקטה שנורתה מרצועת עזה סמוך לשעה 18:25 התפוצצה בשטח פתוח בצד הישראלי, סמוך לגדר מול קיבוץ במועצה האזורית אשכול. לאחר קרוב לשעתיים, אישרו בצה"ל את הדיווח.

זמן קצר לאחר האישור לנפילת הרקטה הגיבו בחמאס, אמרו כי לא הם אחראים לירי והדגישו: "אנחנו ממשיכים להיות מחויבים להפסקת האש".

חיים ילין, ראש מועצת אשכול, אמר בעקבות חידוש הירי והנפילה בשטח המועצה כי "לא ברור האם מדובר בנפילה עקב אימונים פנימיים או ירי מכוון לעבר הישובים. כך או כך, לא נקבל ירי ספורדי לעבר הישובים שלנו. המנהיגות של מדינת ישראל תימדד באופן בו היא בוחרת להגן על תושביה - האם תוביל להסדר מדיני שיביא שקט ארוך טווח לאזור או שתמשיך במעגל האלימות הבלתי פוסקת".