תיעוד: פיגוע הדריסה הקטלני בירושלים

שבועיים אחרי, המשטרה ומשפחת שרקי התירה לפרסם את התיעוד הקשה בו נראה המחבל הפלסטיני חאלד קוטינה דורס למוות את שלום יוחאי שרקי ז"ל בצומת הגבעה הצרפתית בבירה ופוצע קשה את חברתו, שירה קליין. מצלמות האבטחה קלטו את הרגע בו החליט לסטות ממסלולו ולדרוס אותם, את הפגיעה בשניים - ואת הימלטות המחבל מהזירה

פיגוע הדריסה הקטלני - לעיני המצלמות: שבועיים אחרי הפיגוע בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים בו נרצח שלום יוחאי שרקי ז"ל וחברתו שירה קליין נפצעה באורח קשה, הותר לפרסום תיעוד אירוע הטרור - כפי שנתפס בעדשות מצלמות האבטחה המוצבות במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד הקשה, אותו התירה משפחת שרקי לפרסם, נראה המחבל חאלד קוטינה במכוניתו, כשלפתע - נראה רכבו סוטה בחדות ממסלולו - ודורס את שרקי ז"ל וקליין שעמדו במקום.

קוטינה בבית המשפט, שלשום

השניים נראים כשהם מוטחים על המדרכה מעוצמת הפגיעה - ואז קוטינה נוסע עם רכבו לאחור, ומתחמק במהירות מן המקום.

ביצע את הפיגוע כנקמה - לאחר שעוכב במחסום

שלשום הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד קוטינה, המואשם ברצח ובניסיון רצח. על פי כתב האישום, קוטינה החליט לבצע פיגוע נגד יהודים לאחר שעוכב במחסום באחת הכניסות לירושלים יחד עם הוריו. הוא לקח את ההורים ממקום מגוריו בענאתא בחזרה לביתם בשייח' ג'ראח במזרח ירושלים ולאחר שהוריד אותם החליט לבצע את הפיגוע.

סמוך לשעה שעה 23:00 בלילה שבו ביצע את הפיגוע הוא נסע עם רכבו בשדרות בר לב בירושלים, תוך שהוא מחפש הולכי רגל שנראים לו יהודים. כשהבחין קוטינה בשרקי ובחברתו כשהם הולכים על המדרכה סמוך לתחנת אוטובוס, הוא האיץ את המכונית, הסיט אותה בכוונה למדרכה ופגע בבני הזוג בעוצמה רבה.

שלום יוחאי שרקי ז"ל (באדיבות המשפחה)

"במעשיו המתוארים לעיל, גרם הנאשם בכוונה תחילה למותו של שלום שרקי ז"ל וכן ניסה לגרום למותה של שירה קליין", נכתב בכתב האישום.

שרקי וקליין נפצעו באורח קשה ומספר שעות לאחר מכן נקבע מותו של שרקי בבית החולים. בימים האחרונים חלה הטבה במצבה של שירה קליין - ומחר היא תשתחרר מבית החולים ותעבור לשיקום. קליין עברה כמה ניתוחים, בהם גם ניתוח לשחזור מרפק ידה שהצליח.