רונצקי מכחיש: "לא היה לי קשר עם בנט"

בשיחה עם חדשות 2 Online, מכחיש הרב הצבאי לשעבר אביחי רונצקי את הטענות לפיהן העביר מידע רגיש לשר בנט במהלך מבצע צוק איתן. "לא טיפלו בי משמעתית", טען היום, "הייתי במילואים אחרי המבצע ואני צפוי גם בהמשך"

הרב הצבאי הראשי לשעבר, תת-אלוף (במיל') אביחי רונצקי, מכחיש את הטענות לפיהן הדליף מידע לשר נפתלי בנט במהלך מבצע "צוק איתן" ללא אישור ותדרך אותו לפני דיוני קבינט. "לא היה לי כל קשר עם בנט", טען רונצקי בשיחה עם חדשות 2 Online, "הייתי עם החיילים בשטח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רונצקי התייחס גם לטענות לפיהן הטיפול בעניינו הועבר לרמטכ"ל וכי הוא לא ישוב לשירות מילואים. "זה לא נכון, לא טיפלו בי משמעותית, אף אחד לא דיבר איתי", הוסיף הרב הצבאי לשעבר. "הייתי במילואים גם אחרי מבצע צוק איתן ויש לי מילואים נוספים בסוכות, אני לא יודע במה מדובר".

רונצקי, שכבר השתחרר מצה"ל כלל לא גויס למבצע "צוק איתן", הוא חזר לשירות ועלה על מדים על דעת עצמו. הוא נכנס למפקדות, השתתף בתדרוכים סגורים, וכך השיג מידע שלכאורה העביר לשר בנט. על פי גורמים בצבא, הוא הורחק בשל כך מהשטח הצבאי. "אשמח אם מישהו מהגורמים ידבר איתי או שיביאו דוגמאות", טען היום הרב הצבאי לשעבר. "בזמן המבצע העברתי שיחות לחיילים לחיזוק רוח הלחימה".

הרב הצבאי לשעבר מכחיש, ארכיון (פלאש 90)

בלשכת בנט טוענים: "פעולותיו הצילו תושבים"

המקרה נחשף לראשונה היום (שלישי), כשבתדריך לכתבים צבאיים מתח שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקורת על שר בקבינט, שאת שמו לא חשף, שלכאורה קיבל מידע מקצין צה"ל בניגוד להנחיות. לחדשות 2 Online נודע כי מדובר ברב הצבאי לשעבר, שכאמור - מכחיש את הטענות.

מלשכת השר בנט נמסר כי "השר בנט גאה בפעולותיו שהובילו למבצע המנהרות והצילו חיי אדם. במשך שבועות ארוכים, כאשר השר בנט דרש שוב ושוב לצאת לפעולה להריסת המנהרות, היו גורמים פוליטיים ביטחוניים שעצרו את הפעולה וביטלו את האיום בזלזול, דבר שהותיר את יישובי הדרום חשופים לפיגוע טרור אסטרטגי".

"ההתעקשות של השר בנט להביא לפעולת המנהרות לא הגיעה אליו מאסטרולוגים, אלא מירידה לשטח, ומפגישות חוזרות ונשנות עם גורמי ביטחון, מודיעין ומומחים שונים" הוסיפו בסביבת השר. "הצלת חיי אדם חשובה אפילו יותר מתדרוכים פוליטיים".

"אנו מקווים כי בקרוב יפיקו את כל הלקחים סביב דחיית פעולת המנהרות והשלכותיה, והשר בנט יהיה הראשון שישמח לדון בכך", הוסיפו בלשכת בנט. "בכלל, אנו מתרשמים עמוקות מכך שרוח הלחימה שבה לפוליטיקאים מסויימים בשלהי ספטמבר״.