יעלון מבהיר: גלנט לא יהיה רמטכ"ל

שר הביטחון סותם את הגולל על האפשרות שהאלוף במיל' יואב גלנט יחזור לשורות הצבא ויעמוד בראשו. "הרמטכ"ל הבא יגיע משורות הצבא", אמר יעלון בתדרוך לכתבים. לדבריו, במהלך מבצע "צוק איתן" נהג קצין צה"ל להעביר מידע ללא אישור לאחד משרי הקבינט

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מתייחס היום (שלישי) לראשונה לקרב על הרמטכ"לות ומבהיר כי האלוף (במיל') יואב גלנט לא ימונה לתפקיד. "הרמטכ"ל הבא יהיה מלובשי המדים", הבהיר יעלון בשיחה עם כתבים צבאיים בקריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבריו של יעלון מגיעים בעקבות הריאיון של גלנט לאולפן שישי לפני כשבועיים, שבו רמז כי הוא רואה בעצמו מועמד להחליף את הרמטכ"ל המכהן, רא"ל בני גנץ. "יש ממשלה בירושלים, אם היא תקרא לי לדגל אני אפעל", אמר גלנט שנשאל על אפשרות זו.

על פי החוק, הרמטכ"ל נבחר משורה של קצינים עליהם ממליץ שר הביטחון בפני הממשלה. קביעה זו של יעלון סותמת בכך את הגולל על האפשרות שגלנט ישוב למירוץ על התפקיד הנחשק. דברי יעלון תומכים בהערכות לפיהן המועמד המוביל לרשת את גנץ הוא סגן הרמטכ"ל, האלוף גדי אייזנקוט.

קיבל החלטה, יעלון (לע"מ)

בנוסף, מתח שר הביטחון ביקורת חריפה על שר מסוים בקבינט שלטענתו שוחח במהלך מבצע "צוק איתן" עם קצינים בצה"ל ללא אישור. "היה כאן מעקף שאין לו מקום", הדגיש יעלון, שאף העיר על כך לשר הרלוונטי באחד מדיוני הקבינט.

הביקורת שמשמיע שר הביטחון מגיעה לאחר שהתברר לו כי במהלך ימי המבצע, קצין בצה"ל נהג לדווח לאחד השרים בקבינט על מידע ללא אישור, ולחבר בין אותו שר לבין מפקדי יחידות שדה - ובכך היווה ערוץ פתוח ובלתי מקובל בין דרגי השטח לשר.

בנוגע לחשש מהתחממות ביטחונית בחגים אמר יעלון כי הוא לא רואה סימן המרמז על אפשרות של התחדשות האש מעזה. "ישראל כבר החלה לתת מענה לצרכי הרצועה וישנה נכונות מצרית לפתוח את מעבר רפיח", הדגיש שר הביטחון.

יעלון הדגיש כי בשטח כבר פועלים לייצוב המציאות ברצועת עזה. בין היתר הורחב מרחב הדיג, נפתחו מעברים והסיוע ההומניטרי המועבר גדל בהיקפו. צרכי שיקום ובנייה בעקבות ההרס הרב ברצועה, בעיקר מלט, ייכנסו לרצועה כבר בתוך שבועות אחדים.