נתב"ג: אמצעי לחימה שהוחבאו בתוך בובות - התגלו לפני ההמראה

נוסעים שניסו לעלות על טיסה לאוזבקיסטן הקפיצו את כוחות הביטחון: אחרי שבמזוודה התגלתה בובה עם מחסנית טעונה בכדורים, במזוודה נוספת נחשף עוד אמל"ח מוטמן בצעצועים

סוכל אירוע ביטחוני בנתב"ג: ישראלי בן 36 בעל אזרחות אוזבקית ואישה נוספת מאוזבקיסטן ניסו להחדיר בובות וצעצועים מלאים בכדורים לרובה וסמים - לטיסה שעמדה להמריא לאוזבקיסטן מנתב"ג. אחת האפשרויות שנבדקה היא אם מדובר בניסיון לבחון את מערך האבטחה בנתב"ג כהכנה לפיגוע אפשרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בשעות הצהריים. הנוסע הישראלי, בן 36 מהמרכז, הגיע  לבידוק הביטחוני לטיסה של חברת "אייר אוזבקיסטן" - שם מסר את מזוודתו לשיקוף. בתוך המזוודה הבחינו אנשי הביטחון בצעצוע בצורת סירה ובתוכו מחסנית טעונה בכדורים. ברגע שהבין כי אנשי הביטחון מצאו את המחסנית ניסה הנוסע להימלט מהמקום - אך אלו דלקו אחריו והוא נעצר בתוך דקות ספורות.

תגלית מפתיעה בדרך לטיסה (חטיבת הביטחון בנתב"ג)

בתשאול ראשוני סיפר הנוסע כי קיבל את הכבודה מנוסעת שלא הכיר, שביקשה שייקח ממנה את התיק בגלל משקל חורג. בעקבות המידע, החליטו אנשי הביטחון לעכב את כלל הנוסעים ולפרוק גם את התיקים שהועמסו לבטן המטוס - כדי לערוך בדיקה מחמירה יותר.

במקביל, הנוסע החשוד הגיע למתחם "הדיוטי פרי" שם הצביע לעבר הנוסעת שמסרה לו את התיק. בבדיקת המזוודה של אותה נוסעת, אזרחית אוזבקיסטן, נחשפו בובות וצעצועים נוספים ובתוכם  סמים וכדורי רובה.  

המטוס של "אייר אוזבקיסטן"

(חטיבת הביטחון בנתב"ג)

למקום הוזנקו כוחות הביטחון ביחד עם משטרת ישראל והחשודים נעצרו."כתוצאה מאיתור האמל"ח נכנסנו לנוהל ביטחוני מחמיר בנתב"ג", הסביר מנהל חטיבת הביטחון בנתב"ג, זוהר גפן בזמן האירוע. "איתרנו פריטי אמל"ח וסמים ואנחנו עושים כל מה שנדרש כדי לסיים את הבדיקה ולהוציא את המטוס בבטחה מנתב"ג".

בחקירה ראשונית של השב"כ נבדק החשד ששני שותפים ניסו לבדוק את מערך הבידוק של נמל התעופה. עם זאת, הכיוון המרכזי שנבדק הוא כי מדובר באירוע על רקע פלילי.