פלסטיני שחדר מעזה נעצר כשברשותו סכין

תצפיתניות של אוגדת עזה זיהו פלסטיני חמוש חוצה את גדר המערכת לשטח ישראל והזעיקו כוחות למקום. לוחמי צה"ל שהגיעו לאזור החדירה הצליחו לאתר את החשוד ועצרו אותו. ברשותו נמצאה סכין והוא הועבר לחקירה

גדר הגבול, ארכיון (דובר צה"ל)

תקרית נוספת סמוך לגבול עם עזה במהלך הפסקת האש: פלסטיני שחצה את גדר הביטחון בין ישראל לרצועה זוהה על ידי צה"ל ונעצר, כשברשותו סכין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תצפיתניות של אוגדת עזה זיהו את הפלסטיני החשוד חוצה את הגדר והקפיצו למקום כוח של צה"ל. החיילים עצרו אותו סמוך לגדר ובחיפוש שערכו עליו מצאו סכין. בתום תחקור ראשוני, הוא הועבר לידי כוחות הביטחון.

בשבוע שעבר חשף כתבנו מתן חצרוני כי ניסיון של עמותת "תנו לחיות לחיות" למנוע הרעלה מתוכננת של כלבי בר הוביל לגילוי פרצה בגדר הגבול - שדרכה נכנסים הכלבים מרצועת עזה לשטח ישראל. תשומת לבם של ארגוני בעלי החיים לסוגיה החלה לאחר שנטרפו כ-30 עגלים במשק של אחד הקיבוצים במועצה האזורית אשכול, ובמשרד החקלאות הוחלט להרעילם בשל חשש מהתפרצות של מחלת הכלבת באזור.

צה"ל: "פועלים נמרצות לתיקון תשתיות ההגנה"

"הכלבים המשוטטים חיים בלהקה ומתנהגים כחיות בר", אמרו במשרד החקלאות. "הם תוקפים בני אדם ובעלי חיים אחרים". על פי גורמים במשרד, על מנת לצמצם את הסיכון הותר לווטרינר של הרשות להשתמש ברעל מסוג סטריכנין, תוך פיקוח הדוק על אופן השימוש בחומר.

"הם מסתובבים, נכנסים לקיבוצים ופשוט טורפים", העיד מרכז המשק בקיבוץ בשיחה עם חדשות 2 Online. "ממה שאנחנו יודעים, יש חבורות של כלבים שנכנסו מכיוון רצועת עזה בעקבות הגדר הפרוצה של צה"ל", הוסיף מזכיר הקיבוץ. "זה פוגע במקור הפרנסה שלנו וזו גם סכנה לציבור".

מצה"ל נמסר אז בתגובה: "אנו פועלים נמרצות לתיקון כלל תשתיות ההגנה שנפגעו במהלך מבצע 'צוק איתן'".