"חמאס לא חופר מנהרות ולא מתחמש"

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" דוחה ראש האגף הביטחוני-מדיני אלוף במיל' עמוס גלעד את הדברים שהשמיע גורם מדיני בכיר, שלפיהם חמאס משקם את מנהרות התקיפה וחידש את ייצור הרקטות. הוא הסביר כי בארגון מתמקדים בשיקום הרצועה ואמר: "אתה לא יכול לעסוק בשיקום כשאתה עוסק בטרור"

כשלושה שבועות לאחר כניסתה לתוקף של הפסקת האש שהביאה לסיומו של מבצע "צוק איתן", לא ברור עדיין מתי והאם יתחדשו השיחות על הסכם רגיעה ארוך טווח בין ישראל לחמאס. בריאיון לתכנית פגוש את העיתונות אומר ראש האגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון האלוף במיל' עמוס גלעד: "לחמאס חשוב כרגע לשקם את הרצועה, אתה לא יכול לעסוק בשיקום כשאתה עוסק בטרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניגוד לדבריו של גורם מדיני בכיר, שאמר בתחילת השבוע כי "חמאס חידש את ייצור הרקטות ואת ההברחות ממצרים וכן החל בשיקום מנהרות התקיפה", הבהיר האלוף במיל' גלעד כי "חמאס כרגע לא מתחמש ולא חופר מנהרות, הם בוודאי ינסו לעשות זאת בהמשך".

הוא הדגיש כי בארגון מתמקדים כעת בפרויקט שיקום רצועת עזה, שבשלב זה חשוב יותר לחמאס מאשר חידוש יכולותיו הצבאיות. גלעד התייחס לסיכויים לחדש את "שיחות ההסדרה" בקהיר ולהגיע להסכם ואמר כי "חמאס מתמיד בסירובו לפירוז הרצועה".

"חמאס עסוק כרגע בשיקום ולא בטרור" (רויטרס)

ראש האגף הביטחוני-מדיני אמר כי חמאס נמצא במצב קשה ביותר אחרי הלחימה ולכן גם קיבל את הפסקת האש, למרות שהתנאים שהציב לא התקבלו.

האלוף במיל' גלעד התייחס גם לסערה סביב מכתב הסרבנים של חיילי וקציני מילואים מיחידת 8200 ואמר:" הטענות שלהם לא נכונות, הדברים מופרכים. התיאורים עושים עוול להמון חיילים וחיילות במודיעין".

על חשיבותה של היחידה אמר: "הם עושים עבודה שמאפשרת לנו לחיות פה. כאשר צה"ל תוקף, זה רק לפי פקודת מבצע שתכליתה לפגוע בטרוריסט. בלי מודיעין מדויק אף אחד לא מאשר פעולה כזאת ואנשי היחידה מהווים נדבך מרכזי בהשגת המודיעין הזה".