אזעקות בגולן: אותרה נפילה אחת

השקט הופר פעם נוספת באזור הצפון - וגם הפעם הסיבה לכך היא זליגה מהלחימה בסוריה. נפילה אחת אותרה כעבור זמן קצר, אך כתוצאה ממנה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. גם אתמול נשמעו בצפון הארץ אזעקות: תושבי הגליל הובהלו למקלטים, אך כעבור זמן קצר גילו כי מדובר היה באזעקת שווא

אזעקת שווא בצפון. ארכיון (דובר צה"ל)

בצפון הארץ שוב הופר השקט: תושבי רמת הגולן שמעו הערב (שישי), סמוך לשעה 22:00, את קולות האזעקה שהחלו לפעול. הסיבה לאזעקה: זליגה מהלחימה בסוריה, באזור קוניטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נפילה אחת אותרה, אך למרבה המזל היא לא גרמה לנפגעים או לנזק. משעות הבוקר נרשמת לחימה כבדה בסוריה בין צבא אסד לבין כוחות המורדים הסורים, סמוך לגבול עם ישראל.

בהלה נרשמה גם אמש בצפון הארץ. אז זה היה בגליל, לאחר שאזעקה נשמעה ברחבי האזור. רק כעבור מספר דקות עדכן צה"ל כי מדובר באזעקת שווא. זעקת הצופרים הפתיעה את תושביהם של מספר יישובים בצפון, בהם קריית שמונה, כפר גלעדי ומטולה, והקפיצה אותם אל המקלטים.

העובדה כי לא נשמעו באזור קולות נפץ הגבירה את ההערכות כי מדובר ככל הנראה באזעקת שווא. הערכות שזכו כעבור מספר דקות גם לאישור מצה"ל, ממנו נמסר כי מתבצעת בדיקה של המערכות.

מוקדם יותר אתמול, דיווח צוות של משרד הביטחון שעסק בעבודות סמוך לגדר הגבול בצפון רמת הגולן על קולות ירי שבוצע לעברו. צה"ל פתח בסריקות והקפיא את העבודות.