תיעוד: פרצה בבסיס מודיעין של צה"ל

אמש תיעדנו פרצה בבסיס מודיעין במרכז הארץ. הצצנו פנימה – ושומר לא היה באופק, וגם מחוץ לגדר. הפרצה נוצרה כבר לפני מספר ימים לאחר שרכב התנגש בחומה – אך מאז הנזק לא תוקן. צה"ל בתגובה: "קיימים בבסיס אמצעי אבטחה נוספים"

בסיסי המודיעין אמורים להיות תחת האבטחה הכבדה והקפדנית ביותר. אלא שאתמול תיעדנו פרצה חמורה בבסיס מודיעין באזור המרכז - זאת מבלי שאף אחד מאבטח אותה. "זה כבר כמה ימים ככה", אמר חייל המשרת במקום לחדשות 2 Online. "אמורים לשמור על זה כדי שאף אחד לא יוכל להיכנס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחד מצדי החומה של הבסיס, נפער חור גדול, לאחר שחלק בחומה קרס לאחר שרכב התנגש בו לפני מספר ימים. על פי הנוהל התקין, במקרים כאלה יש להציב במקום חייל שיאבטח אותו 24 שעות ביממה ולתקן אותה בהקדם האפשרי. עם זאת, מספר ימים חלפו והנזק - לא תוקן.

בחדשות 2 Online תיעדנו אמש את הפרצה, מבלי שאף אחד שומר עליה או מאבטח אותה כנדרש במשך דקות ארוכות, כשבצד הדרך אזרחים רבים עוברים וגם חיילים שיצאו מהבסיס לצורך ריצה.

כשהבטנו פנימה ראינו את הבסיס, ואף חייל לא היה בשטח - למרות קריאות שלנו אם מישהו נמצא שם אף אחד לא ענה. אם הייתה אמורה להיות שם אבטחה, אז היא לא הייתה שם - והמקום היה למעשה מופקר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "כתוצאה מפגיעת רכב פרטי בחומה המקיפה את המחנה, נפער פתח בחומה. עד לסיום עבודות הבנייה, שהושלמו הבוקר (יום ה'), הוצבה על הגדר הפנימית עמדת שמירה המאויישת ע"י שומרים, אשר מונעת מעבר לפנים שטח הבסיס. בנוסף, בשטח הבסיס קיימים אמצעי אבטחה נוספים, גלויים וסמויים".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv