צה"ל יחקור את הרג הילדים בחוף עזה

הפרקליטות הצבאית החליטה לפתוח בחקירה פלילית לגבי 12 אירועים של פגיעה בבלתי מעורבים במהלך מבצע "צוק איתן". בין היתר תחקור הפרקליטות את הרג ארבעת הילדים בחוף בעזה ואת הפגיעה בבית הספר של אונר"א

הפגיעה בילדים בחוף בעזה (רויטרס)

על רקע ועדות החקירה של האו"ם שבוחנות את התנהלות צה"ל והטענות לביצוע פשעי מלחמה במהלך מבצע "צוק איתן", החליטו היום (רביעי) בפרקליטות הצבאית על פתיחת חקירה פלילית לגבי 12 אירועים - בהם תקיפת בית הספר של אונר"א בצפון הרצועה והרג ארבעת הילדים בחוף הים בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות טענות כי צה"ל פגע בבלתי מעורבים בניגוד לחוק, צוותי בדיקה מיוחדים של הפרקליטות הצבאית פתחו בבדיקת 44 אירועים. כמו כן, בשבועות הקרובים יחלו בפרקליטות לבדוק 55 אירועים נוספים.

עוד הוחלט בפרקליטות הצבאית לפתוח בחקירה פלילית בשלושה מקרים נוספים, בהם ביזה לכאורה של חייל גולני בסג'עייה, הרג פלסטינית שנורתה כשיצאה מביתה וחשד להפעלת אלימות כלפי פלסטיני שהוחזק בידי חיילים. שבעה תיקים נוספים שהחלה בהם חקירה פלילית נסגרו.

עוד ועדת חקירה נגד ישראל?

מוקדם יותר היום אמר מזכ"ל האו"ם באן קי מון כי בכוונתו להקים להקים ועדה שתבחן את הפגיעה בבתי ספר של אונר"א ברצועה - ותפעל בנפרד מהוועדה בראשות וויליאם שייבס.

מזכ"ל האו"ם באן קי מון (רויטרס)

בראיון לעיתון הערבי "אל-חייאת", היוצא לאור בלונדון, אמר באן קי מון כי יקים "הוועדה תחקור את הפגיעה במתקני אונר"א וההרג של אנשי אונר"א ברצועת עזה במהלך סבב הלחימה האחרון בין ישראל לחמאס".

מזכ"ל האו"ם הבהיר כי מטרתה של ועדת החקירה היא "למצוא את האחראים למצב ולהעמידם לדין, יהיו אשר יהיו". הוא ציין כי הוועדה תבחן גם את טענות ישראל, שלפיהן מוסדות אונר"א ברצועה שימשו כמחסני נשק ותחמושת של ארגוני הטרור.