שחרור הפקחים בגולן: עוד השבוע

אחרי שהחיילים הפיליפינים מכוח האו"ם שיחררו עצמם משבי המורדים בקרב יריות, אומר מפקד צבא פיג'י, ש-45 מאנשיו הם אחרוני חיילי האו"ם שמוחזקים בידי המורדים, כי שחרורם יתרחש בתוך ימים ספורים. בממשלה המקומית ניסו לצנן את ההתלהבות ואמרו כי אין מסגרת זמן ברורה לשחרורם

הפקחים החטופים, בחודש שעבר

מפקד צבא פיג'י אמר כי הוא צופה ש-45 אזרחי ארצו המשמשים כפקחי שלום ברמת הגולן ונחטפו על ידי המורדים בסוריה ישוחררו בתוך ימים ספורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ארגון אל-נוסרה אישר לאו"ם שהחיילים מפיג'י ישוחררו בימים הקרובים", אמר מפקד צבא פיג'י הגנרל מוססה טיקוטוגה במסיבת עיתונאים בבירת פיג'י, סובה.

כשעתיים לאחר שמפקד הצבא אמר את הדברים, הממשלה המקומית ביקשה לצנן את ההתלהבות ואמרה כי אכן יש התקדמות בשיחות לשחרורם, אך אין מסגרת זמן ברורה מתי השחרור יצא אל הפועל. פיג'י, מדינת איים באוקיינוס השקט, היא אחת המדינות שאזרחיה התגייסו לכוח השלום בגולן, כוח שלא נאלץ להתמודד עם לחימה במשך כמעט ארבעה עשורים, עד לפרוץ מלחמת האזרחים בסוריה.

הקרבות בגולן הובילו לנפגעים גם בישראל

הפקחים נחטפו בצידו הסורי של רמת הגולן לפני שלושה שבועות בידי ארגון מורדים קיצוני המסונף לאל קעידה, שהצליח לכבוש חלקים מהגולן מידי הצבא הסורי. זליגת הירי לישראל הובילה לנפגע קל אחד בצידו הישראלי של הגבול.

בגבול שבין ישראל לסוריה מוצב דרך קבע כוח או"ם כחלק מהסכמי הפסקת האש שנחתמו עם סיום מלחמת יום הכיפורים, ב-1974. למרות השחרור הצפוי של הפקחים, בישראל חוששים כי כוח האו"ם בגולן ידולל ויהיה לא אפקטיבי, ועל אזור החיץ ישתלטו גורמים עוינים מקרב המורדים.