הודו: חשש מפיגוע נגד ישראלים

הרשויות במדינה מביעות חשש כבד מפני התארגנות טרור של אל קאעידה שתנסה לפגוע בישראלים בתקופת החגים. במטה ללוחמה בטרור מנסים להרגיע מעט ומבהירים: אין התרעה נקודתית, אך פועלים לתגבור האבטחה

ניסיון הפיגוע בהודו נגד שגרירות ישראל, 2 (רויטרס)

שש שנים אחרי הפיגוע במומבאי, הרשויות בהודו חוששות שאל-קאעידה ינסה שוב לבצע פיגוע על אדמת תת היבשת. באזהרה שמתפרסמת היום (שני) ההודים מתריעים מהתארגנות של אל-קאעידה שתנסה לפגוע בישראלים שינפשו במדינה הענקית במהלך החגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמדי שנה, אלפי ישראלים אמורים לבלות את תקופת החגים בהודו. בדלהי חוששים, כי באל-קאעידה ינסו לנצל התקהלויות של ישראלים כדי לבצע פיגוע, כשידוע שרבים מתכנסים, גם בערב ראש השנה, במרכזים יהודיים וישראליים בין השאר בדראמסאלה, דלהי ומומבאי.

במטה הישראלי ללוחמה בטרור מנסים למתן את ההודעה של ההודים, ואומרים כי באזור הודו אין מידע קונקרטי על ניסיון לבצע פיגוע. במקביל, ביחד עם השלטונות המקומיים פועלים בישראל לאבטח את התקהלויות הישראלים כדי למנוע ניסיון כזה, באם יהיה, בין השאר על רקע המתיחות הביטחונית, אחרי מבצע צוק איתן, שהסתיים לפני פחות משבועיים.

ישראלים נופשים במזרח, ארכיון (סרג' אטל, פלאש 90)
בחודש מאי האחרון העבירו גורמי ביטחון בישראל התרעה למקביליהם בהודו על כוונות של ארגוני ג'יהאד עולמי ואל-קאעידה לנסות לבצע פיגוע נגד מטרות ישראליות ברחבי תת-היבשת.

מדובר היה בעיקר בהתרעה שנגעה למקומות כינוס של ישראלים, כגון בתי חב"ד, שבהם נוהגים ישראלים לפקוד ולהתכנס לקראת החגים, אז - ל"ג בעומר ושבועות. שירותי הביטחון הישראליים ביקשו מעמיתיהם בניו-דלהי לתגבר את האבטחה סביב מקומות כאלה וכן בנמלי התעופה.