שוב ירי מסוריה: חייל צה"ל נפצע קל בגולן

מלחמת האזרחים בסוריה שוב זולגת לשטח ישראל וגורמת לנפגעים: חייל צה"ל נפצע קל ברגלו מירי של נשק קל לעבר צפון רמת הגולן. בקוניטרה הסמוכה נמשכת הלחימה בין המורדים לכוחות צבא אסד‎

זליגת הירי נמשכת. ארכיון (סוכנות תצפית)

זליגת הירי מסוריה נמשכת: חייל צה"ל מקיבוץ עין זיוון נפצע הערב (שני) באורח קל ברגלו בצפון רמת הגולן כתוצאה מירי של נשק קל שזלג מהקרבות המתנהלים מעבר לגבול באזור קוניטרה. החייל פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע שעבר התפוצצה פצצת מרגמה שנורתה במהלך הקרבות באזור בשטח פתוח בצד הישראלי של רמת הגולן. איש לא נפגע ולא נגרם נזק, אך המרחב הוכרז כשטח צבאי וחקלאים שעבדו במטעים הסמוכים פונו מהמקום.

בשבועות האחרונים מתרחבת הלחימה מהעבר השני של הגבול בין המורדים לבין כוחותיו של הנשיא באשר אל-אסד, סמוך למעבר ולמתקן האו"ם הנמצא במרכזו. בשלב זה טרם הצליחו הצדדים להשיג הכרעה בקרבות, והדים של הירי הבלתי פוסק נשמעים היטב בזמן האחרון ברחבי הגולן.

מז"לט סורי שיורט, ארכיון (חדשות 2)

מזל"ט יורט

במקביל לירי שממשיך לזלוג, יירט בשבוע שעבר צה"ל מטוס זעיר ללא טייס, שעל פי הערכות במערכת הביטחון היה שייך לצבא סוריה ונועד לפקח על פעולות המורדים באזור קוניטרה. כלי הטיס יורט על ידי מערכת "פטריוט" של חיל האוויר, ללא נזק או נפגעים.

במערכת הביטחון ממשיכים לעקוב בדריכות אחר השינויים על גדר הגבול לנוכח הקרבות, לסייע לכוח האו"ם הנמצא באזור בכל מה שנדרש ולהסתכל על הלוחמים של ארגון הטרור המסונף לאל-קעידה, בתקווה שאלו יישמרו מרחק ולא יגררו את ישראל לעימות חזיתי בגזרת הצפון.