התפרעויות בירושלים: בקבוקי תבערה בתחנת דלק

מתפרעים ערבים השחיתו תחנת דלק בשכונת הגבעה הצרפתית והציתו בה אש. במקום התגלו בקבוקי תבערה. שמן נשפך על הכביש. הרכבת הקלה, מכוניות וכוחות הביטחון ספגו אבנים‎

המהומות בירושלים לא נרגעות גם הלילה: עשרות רעולי פנים הגיעו הלילה (ראשון) מעיסאווייה לגבעה הצרפתית שם השליכו בקבוקי תבערה, השחיתו והציתו אש בתחנת דלק ברחוב הח"יל בגבעה הצרפתית. השריפה שהתלקחה גרמה נזק רב לתחנה, אך לא היו נפגעים. מהומות נרשמו גם במוקדים נוספים בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המתפרעים בגבעה הצרפתית נפצו את שמשות חנות הנוחות בתחנת הדלק. הם פרצו פנימה, גנבו סחורה והבעירו אש במקום. בנוסף, גרמו רעולי הפנים נזק למצלמות האבטחה בתחנת הדלק והשליכו בקבוקי תבערה על משאבות התדלוק בתחנה - במטרה להצית גם אותן.

צוותי הכיבוי שהוזעקו למקום נאבקו בלהבות. "ראיתי שחנות הנמצאת בתוך תחנת הדלק מתחילה לבעור - נכנסתי מיד עם הכוחות אל תוך החנות והשתלטנו במהירות על השריפה", סיפר מפקד כוח הכיבוי, רס"ר עותמאן בודאירי. "מנענו שריפה של כל החנות. התוצאות היו יכולות להיות חמורות יותר".

החנות שהוצתה (חטיבת דוברות המשטרה)

בעוד המתפרעים מבעירים את תחנת הדלק, רעולי פנים גנבו שמן מהמקום ושפכו אותו על כביש הכניסה לעיסאוויה. צוות של העירייה הגיע למקום וכיסה את הכביש בחול כדי למנוע החלקה. כמה צעירים יידו אבנים לעבר כוחות משטרה, ואלו פיזרו אותם תוך שימוש באמצעים‎ לפיזור הפגנות.

אירועים האלימים התפתחו גם באזורים נוספים בבירה. בשועפאט הושלכו אבנים על הרכבת הקלה. אבנים יודו לעבר כלי רכב ישראליים בא-טור ובוואדי ג'וז - שני נהגים נפגעו קל. 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת גינה את ההתפרעויות וקרא "לנקוט ביד קשה ובלתי מתפשרת כנגד המתפרעים הפוגעים בסדר וברכוש".

צוותי כיבוי הוזעקו (כוננים ארצי)

מאז רצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר, בתחילת חודש יולי, חלה תסיסה בשכונות הערביות בצפון ירושלים. בין היתר החלו אירועים סדרתיים של פגיעה ברכבת הקלה באזור שועפאט כשמתפרעים השליכו לעבר התחנה אבנים ובקבוקי תבערה. התקיפות הפכו כמעט למציאות יומיומית, כשמתחילתו של גל המחאה האלימה נרשמו בסך הכל כ-80 אירועים של תקיפה במתחמי הרכבת הקלה.