הצצה לתוך הצוללת החדשה של צה"ל

בעוד "אח"י תנין" עושה את דרכה לישראל, סרטון חדש חושף תמונות מתוך הצוללת ולוחמיה החיים מתחת לפני המים. "השינוי המשמעותי של הצוללת הזו הוא הארכת זמן השהייה מתחת למים מבלי לצאת, זה מאפשר לה להפליג מתחת למים יותר מ-20 יממות", סיפר גורם צבאי על הצוללת החדשה מסוג דולפין. צפו

אח"י "תנין", הצוללת הרביעית במספר מסוג דולפין, עושה בימים אלה את דרכה מגרמניה לישראל, וכשתגיע, היא תספק חיזוק משמעותי לכוח הלחימה הימי של צה"ל. סרטון שפרסם הערב דובר צה"ל מאפשר הצצה אל תוך הצוללת ואל הלוחמים הפועלים מתחת למים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"השינוי המשמעותי של הצוללת החדשה הוא הארכת זמן השהייה מתחת למים מבלי לצאת", סיפר גורם צבאי על הצוללת החדשה. "זה מאפשר לה לעשות את מרבית הדך מגרמניה מתחת למים בלי עצירות, הפלגה של יותר מ-20 יממות".

ב-2015 צפויה להגיע לישראל צוללת חמישית במספר וצוללת נוספת תגיע לקראת סוף העשור. "ההבדל המשמעותי בין התנין לדולפין היא האפשרות שלה, למרות שהיא צוללת קונבנציונלית (שזקוקה לאוויר), להתגבר על הקושי ולשהות הרבה יותר זמן מתחת למים, מה שהופך אותה לחשאית יותר בצורה משמעותית, ומשפרת את יכולות המודיעין של הצבא ושל חיל הים", הסביר הגורם.

עוד ציין הגורם הצבאי כי "הצוללת הנוספת מאפשרת ליותר צוללות להיות מבצעיות, מאחר וצוללות עוברות תחזוקה מתוכננת מראש, ולכן לא כולן נמצאות במים בכל רגע נתון. זה מאפשר להעלות את היכולות המבצעיות של החיל בכל העולם".