הסיפור האמיתי מאחורי ניסיון החיסול של מוחמד דף

לחדשות 2 נודע כי הפצצות ששוגרו בגל התקיפות הראשון לעבר הבית בו שהה ראש הזרוע הצבאית של חמאס לא התפוצצו. רק הגל השני החריב את הבית. הזמן הקצר בין שתי התקיפות מסביר את אי הוודאות באשר לגורלו של דף‎

הבית בו שהה דף

הסיפור האמיתי מאחורי ניסיון החיסול של מפקד הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, מסביר את סימני השאלה סביב גורלו. הערב (ראשון) אנו מפרסמים לראשונה כי במהלך התקיפה הראשונה של הבית בו שהה בעזה - הפצצות שהוטלו על המתחם לא התפוצצו. אחרי זמן קצר, בגל שני של הפצצות, הוטל חימוש נוסף משמעותי והחריב את הבית כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ייתכן כי בזמן הקצר שעבר בין שני גלי התקיפה, הצליח דף להימלט מהמקום. מפקד הזרוע הצבאית של חמאס שהה בוודאות בבית באותה עת. ואשתו וילדיו נהרגו בתקיפה - מכאן שזהו ההסבר היחיד לאי הוודאות האופפת את גורלו.

יחד עם זאת, שר החוץ אביגדור ליברמן אמר היום בתדרוך לתא הכתבים המדיניים, כי העובדה שעד כה לא יצאה הקלטה של דף מגבירה את ההשערות שהוא נפגע ונהרג בהפצצה.

חוסל או לא חוסל? מוחמד דף

בבוקר שלמחרת תקיפת ביתו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס, אישר גורם מדיני ישראלי כי דף אכן היה היעד, וישראל ניסתה לחסלו - אך לא היה ברור האם הוא עצמו נפגע בתקיפה. בעקבות הפגיעה בבית בעזה, החל באותו ערב חמאס בירי מאסיבי לעבר יישובי הדרום והמרכז.

מיד אחרי התקיפה דחה בכיר חמאס מוסא אבו מרזוק את הדיווחים וטען כי "דף חי וממשיך בתפקידו". דובר הזרוע הצבאית של חמאס אבו עוביידה טען כי "מוחמד דף הוא המפקד הכללי של הצבא שייכנס למסגד אל אקצה וישחרר אותו". אבו עוביידה אמנם לא אמר מפורשות כי דף שרד את התקיפה, אך טען כי ישראל "נכשלה כשהפציצה את הבית בו חשבה שנמצא דף - מנהיגי ישראל והמודיעין ישבו מול המסכים וחיכו לפתוח בחגיגות אבל נכשלו".

"דף השבית את שמחתכם כבר 25 שנים - הוא החל את דרכו כבר באינתיפאדה הראשונה, עבר מאבנים לרובים ואחר כך לפיגועי התאבדות עד שהביא את הטילים לידי הזרוע הצבאית של חמאס, והטילים הדהימו אתכם והטילו עליכם פחד", הוסיף ואיים הדובר. "אנחנו נטהר את ארצנו מאחרון הכובשים - ארגוני ההתנגדות יוכלו אליכם".

למחרות השתתפו אלפים במסע הלוויה של אשתו ובנו של דף, שנהרגו בתקיפה. ההמונים נופפו בדגלי חמאס, ירו באוויר וקראו: "לנקום בישראל". כלי התקשורת בעזה דיווחו כי לא היו אנשי חמאס בהלוויה.