שבועיים אחרי "צוק איתן": "חמאס מייצר רקטות ומשקם מנהרות"

גורם מדיני בכיר מגלה ששבועיים אחרי תחילת הפסקת האש, חמאס חזר להיערך לעימות הבא עם צה"ל. לדבריו, אנשי הארגון שבו גם להבריח ממצרים חומרים לייצור רקטות. "חמאס לא המתין לרגע", אמר הגורם‎

"משקמים את המנהרות". ארכיון (AP)

שבועיים אחרי סיומו של מבצע "צוק איתן" מתריע היום (ראשון) גורם מדיני בכיר כי חמאס כבר נערך לעימות הבא. "חמאס חידש את ייצור הרקטות ואת ההברחות ממצרים וכן החל בשיקום מנהרות התקיפה", אמר הגורם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי אותו גורם, בארגון החלו בהברחת חומרים לשיקום המערך הרקטי. "חמאס לא המתין אפילו לרגע אחרי סבב הלחימה האחרון והחל בחידוש ההתחמשות שלו לקראת אפשרות של סבב נוסף", אמר.

גורמים ביטחוניים אמרו בתגובה לדברים: "איננו מכירים מידע כזה ולא ברור לנו על מה הגורם המדיני שצוטט מתבסס, ומהיכן שאב את המידע הזה".

"מחדשים את ייצור הרקטות"

מוקדם יותר התייחס שר החוץ אביגדור ליברמן בשיחה עם כתבים מדיניים לתוצאות מבצע "צוק איתן" והודה לראשונה כי לא ניתן יהיה לפרז את רצועת עזה מנשק כפי שדרשה ישראל.

"צריך לומר את האמת, זה לא ריאלי ולא מעשי שיהיה פירוז", טען השר. "אף אחד לא יפרז את רצועת עזה במקומנו, אבל חשוב להתעקש על כך כחלק מההסכמים שכבר קיימים". לגבי האפשרות שמוחמד דף חוסל אמר ליברמן כי "אם לא שמענו עד עכשיו קלטת אודיו עם קולו, זה סימן אופטימי".

נערכים לעימות הבא? חמאס, ארכיון (רויטרס)

השר ליברמן התייחס גם לדיווחים לפיהם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן מתכוון לפרק את השותפות עם חמאס, לאחר שהאשים את הארגון באחריות להרג האזרחים במבצע. ליברמן טען כי אבו מאזן מתכוון לפעול כך רק משום שהשב"כ חשף בפניו את ניסיון ההפיכה בגדה. "השב"כ הציג לו ניירות שהוכיחו את התארגנות חמאס נגדו", אמר.

(AP)

בשבוע שעבר סיכם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ את 50 ימי הלחימה בפקודת יום והתריע כי המאבק לא תם. "'צוק איתן' הגיע לסיומו, אך ייתכן כי לא תמו ימי הקרב, ובוודאי לא תם מאבקנו ארוך השנים. אנו ניוותר ערוכים לכל התפתחות", הצהיר גנץ.